Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babátok mikor...

7-8 hónapos babátok mikor mennyit mit eszik, és mi a napirendje?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 18:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Ti adtok már a saját ételeitekből,ami fűszeres (persze ami nem erős vagy csípős)? Hánykor fekszik,hánykor kel,fent van e éjszaka,mikor mit és mennyi eszik,miket csinál nap közbe,hányszor alszik nappal,miket tud már?

Mindenre kiváncsi vagyok,mert kezdő fiatal anyuka vagyok,nincs nagyon segítségem,és szeretném tudni hogy másnál is úgy mennek-e naggyából a dolgok mint nálunk.

Köszi a válaszokat előre is :)

2009. okt. 2. 18:05
 2/8 anonim ***** válasza:

8 hónapos. Most az átlagot írom, nyilván időnként vannak kilengések.

Reggel 7 körül kel, akkor cicizik.

9kor kap gyümölcsöt, kb 200ml. Utána cici, aztán alszik fél órát.

Ebéd 12-kor. Rizzsel vagy kölessel kap valami zöldséget. Ha jó napja van olyan 180ml körül eszik. Utána cici, amjd alszik fél órát.

2 óra körül cici.

15- uzsira kap húsos (üveges) v zöldség vagy gyümölcsöt.

Utána szoktunk sétálni menni, másfél, két órát. Ha jó napunk van, alszik fél órát.

fél 6 körül szopi, fél 7kor vacsora, gabonapép natúrjoghurttal. 150ml körül.

negyed 8 körül fürdetés, utána cici, és alszik.

Most már nem nagyon ébred fel éjszaka. Illetve hallom, hogy megébred, de vissza is alszik.

Mostanában a legérdekesebb a lakás felfedezése mászva, bútorok mentén kapaszkodva lépegetve.

Van 8 foga, ezért délutánonként próbálok neki egy kis kenyérhéjat adni, hogy gyakorolja a harapást, rágást, egyenlőre szopogat.

Nálatok?

2009. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első. Még annyit, hogy kislány, és 7290g és 69,5cm hosszú.
2009. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi 7,5 hónaposak vagyunk. Eddig, 2 foga van és még csak forog meg kúszik. 6970g és 70cm. Leírom nagyjából a menetrendet de persze nálunk is van néha eltérés.

Reggel fél 8-kor kel, 8-kor 180ml tápszert eszik, 9-kor elalszik fél 11-ig. Fél 12-kor 160g főzeléket eszik utána fél 2-től alszik fél 4-ig majd 4-kor vagy tejpépet vagy gyümit eszik kb. 160g-ot. Ezután játszunk, kimegyünk a kertbe vagy sétálunk (ritkán) majd fél 6 körül elálmosodik és alszik még fél órácskát. Fél 7- 7 körül fürdés utána 180ml tápszer és alvás fél 8-8kor. Éjjel 2x-3x felsír olyankor általában a cumit keresi, azt beteszem a szájába és alszik is tovább vagy esetleg kell egy kis simi neki. 1x még eszik is éjjel vagy kora reggel, ez változó, kb.180ml tápszert.

2009. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én még nem adok neki a mi kajánkból de ha betülti a 8 hónapot megpróbálom majd meg a natúr joghurtot is.
2009. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Igen, ez a része lemaradt. Saját kajánkból nem adok, mert amit én csinálok csak neki, azt sem nagyon bírja... De próbáltam már húslevesben főtt zöldséget, gondoltam az legalább kicsit ízesebb, az sem kellett. Úgyhogy ez a része egyenlőre felejtős.
2009. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7 hó (6 fog)

7 korul 200 tapszer (180 tapszer, 20 gyumolcspép)

11 korul 160 ml uveges bebikaja (almatok v kortesoszispulyka) + 100ml gyumolcs (almaskorte v almasszilva)

15 korul tejpép v sinlac (160 pép vagy 120 sinlac) + 100 ml gyumolcs

19 korul tapszer 200 (ahogy reggel)


nathas idoben reggeli tapszerbe 10 csepp cebion


kaja elott alszik percre pontosan fel orat 2-3x

reggeli utan jatek, mászka a lakasban, 11 utan seta, vagy varos, vagy mas program

utana haza, kaja, jatek, megjon apa, apázás, játék, fürdés, kaja, játék, apa, alvás

2009. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja fiu, 74 centi, 9,3 kiló
2009. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!