Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki megtudná nekem irni...

Valaki megtudná nekem irni hogy hol tudom megnézni a családi nevelési összegét hogy mennyi és hogy még mi jár ha nincs munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt nézz szét:

[link]

Nekem sincs munkaviszonyom, így sajnos csak családi pótlékot (12200Ft) és GYES-t kapok (25795Ft) + szülés után jár az egyszeri anyasági támogatás, ez 64125Ft volt.

4 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
gyermekágyi segély nem jár és a nevelési ?
2009. okt. 1. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam Neked tegnap. Én csak ezeket kapom, amiket felsoroltam.


Ezt találtam:

A terhességi-gyermekágyi segély (tgyás) annak a nőnek jár, aki a gyermeke születését megelőző két esztendőben legalább 180 napon keresztül az egészségbiztosítás szempontjából biztosítottnak minősült, és


1. a biztosítás időtartama alatt (például a munkaviszony fennállása alatt), vagy

2. a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül, vagy

3. a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon túl, de még a táppénz, illetve a baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül


szül.


Ki jogosult a gyetre?

A gyermeknevelési támogatást az a szülő, nevelőszülő illetve gyám veheti igénybe, aki saját háztartásában egyidejűleg legalább három kiskorú gyermeket nevel.

A támogatás a legkisebb gyermek három éves korától a nyolcadik életéve betöltéséig vehető igénybe.


Így ezekre munkaviszony nélkül és 1 babával nem vagyok jogosult. :o(

2009. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!