Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 1 év alatti babának ad...

Aki 1 év alatti babának ad nasit (Detki keksz, babapiskóta, kölesgolyó, kuki-pufi és társai) az miért adja?!?!

Figyelt kérdés
Azt godolnám, hogy az a gyerek, aki naponta 5-ször eszik rendesen főzit, gyümölcsöt, tejpépet, ergo 3 óránként eszik(!) az közben nem éhes, akkor miért adnak anyukák mégis üres kalóriás sós, cukros, ki tudja mifenével teletömött rágcsákat?
2009. okt. 1. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért adtam neki kukit,mert azzal tanult meg darabosabb kaját rágni.Azelőtt mindentől öklendezett,sokszor hányt is a pici darabos kajától.A doki mondta hogy 1 évesen azért már nem ártana picit rágni-főleg 9 foggal...a kukit szépen elnyammogta,és láss csodát...ma már csak a krumpli nem csúszik,de minden más igen.Úgyhogy éljen a kuki,kölesgolyó és társaik!:)
2009. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom így tanult meg rágni, plusz így evett először glutént. Ette a kekszet meg a kölesgolyót. Minden nap kapott valami rágcsálni valót ebéd vagy uzsi után és jééé, rendesen evett a főétkezezések alkalmával és jééé, nem duci, sőt, kis gizda, pedig mai napig hatszor eszik (16 hónapos) plusz a nasik.

Ha vásárolni mentünk mindig kapott kekszet, golyót, kiflit, mert nincs segítségem, ő meg utált a kosárban ülni, de ez lekötötte egy darabig. Inkább mint végigordítsa a vásárást, akkor meg azért szólnának meg a magadfélék, hogy ni ez hagyja sírni a gyerekét.


És a kölesgolyó, nem üres kaja speciel segíti az emésztést, én teljes kiőrlésű kekszet veszek, ha jól tudom az sem ártalmas, még egy túrórudi is belefér, mert fincsi. Én annó a nagymamámtól minden délután túrórudit kaptam, mikor haza jótt munkából és meg is ettem. Ehhez képest nem vagyok kövér, és makk egészséges vagyok.

2009. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

én azer mert lassan 7 hós, 6 foga van (ebből 4nek éppen csak most szurta át az ínyét), és szenved. napi 3 szem kölesgolyót kap, amivel elvan, mert a nyalas kis kezebe odaragad, kb 3 perc mig a szajaba varazsolja, fel percig ragja, kikopi, bekapja, es maris elfelejtett sirni.


se a ragoka, se a homeos bogyok nem segitenek, lidokaint (dentinox), meg eros homeos nyugtatot (dologel) nem akarok neki adni.

persze en 2 napja vetettem be ezt a fegyvert, es lehet csak ideig oraig mukodik..de mukodik.


abonettet, rizses ham-lettet meg ilyesmit fogok neki adni majd, cukros kekszet nem

2009. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

szia,

babapiskótát gyümibe, hogy tartalmasabb legyen, meg pl a körte szinte lé, így meg nem eszi meg a fiam (10 hós), a piskóta sűrűsísti.

kuki: mert vendégségben látta, megkóstolta, el volt vele. Amióta kapja, azóta tanulta meg a kenyérfalatkákat is kézbe-szájba venni, azóta katonázunk (kb. 3 hete)

túrórudi, csoki nélkül: tejtermék bevezetése miatt

krémtúró szintén

csoki, süti, fagyi: mert kinézi a számból

2009. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező,


azt hiszem, én értem a kérdésedet....vagyis nem az a bajod, ha valaki egy-egy szem kekszet ad a babája kezébe. ERzt nyilván te is megteszed, mint midnenki. De az olyan értelmetlen dorbézolás, ami pl. a tesóméknál van, hogy 1 nagy zacskó pufit felzabáltat a gyerekkel az anyuka, és utána sápítozik, ha nem akar enni "rendeset".... na attól kiráz a hideg. amúgy szerntem aki rendesen ezsik főétkezéseket, meg tízóraira-uzsnnára egy-egy gyümölcsöt, kávét, az nem fog csokikákat meg egyebeket falatozni. Így szaaladnak fel hipp-hopp a fölös kilók ám. Szerintem az ilyen feszt nassolgatás pótcselekvés. Ha ilyenekkel tömi valaki a gyerekét (akár akkor, amikor ő maga eszik ilyet, mert a gyerek kinézi a szájából), az nem jót tesz neki. Lehet lepontozni, beee! :)))

2009. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

igen, én is azt gondolom, hogy aki eszik rendesen napi 5-6szor - és ilyenkor az étkezéseknél belefér az édesség, de az étkezéskor legyen, ne pedig itt egy köles, ott egy babakeksz, meg egy kis piskóta, meg egy túró rudi.


Én is adok édességet rendes étkezéskor pl. darált házt. kekszet összekeverve gyümölccsel, vagy gyümmölcsöket összeturixolva túróval, vagy natúr joghurt gyümölcsökkel, vagy kekszes joghurtot. Ezek ált. az uzsik. De én nem érzem h rendes étkezések meg ilyen édesebb/nyalánkságos uzsik mellett kölest/kukit/pufit/túró rudit kellene még pluszban adni.

És tény, h soxor azt látom,h sok gyerek egész nap ilyen sz@rokat eszik tápláló, rendes ételek helyett.

2009. okt. 2. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!