Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell antibiotukumhoz...

Mikor kell antibiotukumhoz folyamodni kisgyerekeknel, nalunk az orvos nagyon egyszeruen adja!?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát mi ezt innen nem fogjuk tudni megmondani, főleg nem, mert minden anya ezt másképp kezeli.

Én antibiotikum ellenes vagyok,csak végszükségben. Babám 1X kapott, mikor be volt gyulladva a füle-hittem a dokinak és beadtam neki, de kapott mellette Normaflore-t.

2009. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: ha a betegséget baktérium okozza, akkor kell. Ha nem, akkor nem hatásos, sőt, legyengíti az immunrendszert azzal, hogy elpusztítja a bélflórát, ami segítene a vdekezésben. Ha viszont kell, akkor kell, mivel anélkül nem fog meggyógyulni az ember.


Tehát pl. vírus esetén felesleges, sőt káros. Bakteriális megbetegedég esetén viszont szükséges.

Minimum 5 napig KELL szedni (különben még nagyobb a baj, ha abbahagyod a kúrát előbb! hiába javul, gyógyul meg, akkor is 5 nap kell) és közben folyamatosan újraadni a bélflórát helyreállító szert (pl. Normaflore, vagy bármi hasonló), az antibiotikum beadása után 2 órával.A kúra után még javasolt a normaflore (vagy bármi más) 1-2 hétig.

2009. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Melyek a virusos es melyek a bakterialis fertozesek, sosem vagyok tisztaban veluk?
2009. okt. 1. 13:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát általában a doki mondja hogy mi a baja a gyereknek és hogy vírus okozza e vagy baktérium. Nem nagyon szeretek antibiotikumot adni a gyerekeknek és volt már olyan hogy a doki felírta, holott nem volt láza meg semmi csak megfázás és én nem adtam be neki, gondoltam várok egy két napot és meglátom hogy rosszabb lesz-e az állapota. Nem lett rosszabb és az antibiotikumot sem adtam be neki. Lehet valakinek ezért felelőtlen anyának tűnők, de sokat hallani a feleslegesen felírt gyógyszerekről és ezért döntöttem úgy hogy ha nélküle is jobban lesz a gyerek akkor nem adom neki.
2009. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én most voltam dokinál mert piros volt lányom torka,a doki azt mondta 2éves korig Ő nem szeret antibiotikumot írni ,de ez doki függő is!
2009. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mit irt fel piros torokra?
2009. okt. 1. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi dokink nem adja könnyen,sőt...nyilván ha kellene felírná,de hála istennek nem azt ad mindenre.

2009. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ertem, hogy nem ad antibiotikumot, de azt szeretnem tudni mit ir fel pl. piros torokra, magas lazra?
2009. okt. 1. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk magas lázra,piros torokra (bár kétlem, hogy helyesen látta) Ospamoxot írt fel. Én beadtam, mert akkor már 2 napja magas volt a láza (mint eddig soha), hétvége előtt voltunk és vesetágulata van a kisfiamnak, tehát féltem, nehogy nagyobb legyen a baj. utólag kiderült hogy 3 napos láza volt, ami azt jelenti, hogy 3 nap magas láz, utána pöttyök, nálunk 2 napig. VÍRUS okozza ezt a betegséget!!! Nagyon mérges voltam a dokira!!!!
2009. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok, mit a 14.04-es. Én sem szeret adni az antibiotikumo. Mondjuk a dokink nekünk sem adja könnyen, egyszer írt fel piros torokra ospamoxot, de a lelkemre kötötte, hogy csak akkor merészeljem adni, ha a gyerek orrából sárgás zöldes váladékot szívot ki, mert az már szövődmény és azt kezelni kell. Hál istennek nem kellett, valószínüleg a fogától, vagy egy megfázástól volt a három napos láz, orrfolyás meg piros torok (bár én nem láttam pirosnak a torkát)
2009. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!