Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok miket, és mennyit...

Leírnátok miket, és mennyit eszik egy nap 1 éves babátok? Mi a reggeli, ebéd, és a vacsi, és persze a köztes ételek.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2009. szept. 30. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

a reggeli kb. 1.5 dl tej (2.8%) és 200-220 ml. tejpép (nagyon szereti). A tízórait általában kihagyjuk, vagy ha korán reggelizett, akkor 100 ml joghurt/túrókrém. Ebédre 250-300 ml főzelék husival (általában az, amit mi eszünk, de ma pl. székelykáposzta volt, abból természetesen még nem kapott). Uzsonnára vagy kb. 200-250 ml gyümölcs (összenyomkodva egy banán és egy körte pl, de a banánt már el is rágcsálja), vagy mint a tízórai (joghurt), plusz néha még pár szem keksz, ha kér. Vacsi ugyanaz, mint az ebéd, vagy 220-250 ml sinlac gyümölccsel.

A te babád mit és mennyit eszik?

2009. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amit kihagytam, tejet vacsorára is kap. Már nem szopizik.
2009. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Sajnos kislányom elég rossz evő, sokat szenvedek az etetés miatt, mert nem tudom úgy,és olyan ételekkel etetni amivel szeretném, ami igazából jó lenne neki szerintem.

Reggeli nekünk még tápszer 210ml egy kis kakaóval. Elég későn kel, ez kb. 10 óra körül van. Ez után hiába is próbálnék még mást adni, nem kell neki. Olyan fél 12 körül kap egy joghurtot, vagy eszik egy szelet vajas kenyeret, v lekvárosat, v ha egyik sem kell neki akkor párizsit meg sajtot. Utána alvás,ennek ideje változó. Ha fel kel, akkor van az ebéd. Örülök ha megeszik 100ml főzeléket, ami ugye nagyon kevés, mert így a husiból elég keveset fogyaszt. Ezután megyünk sétálni, majd mikor hazaértünk, megint bepróbálkozom a főzelékkel, néha bejön, de ez ritka alkalom, akkor marad a virsli sajttal, majd egy kis gyümölcs,joghurt. Lefekvéskor, kb.fél 9,tápszer 210ml. Úgy telnek a napok, hogy érzem nem jól etetem kislányom, nem tudom megadni neki ami kell, mert nem hagyja. Már azért kezdtem neki ezeket adni(virsli, párizsi,lekvár), hogy valamit egyen. Ezeket elég jóízűen eszi, azt azért jó látni!

2009. okt. 1. 09:05
 4/4 anonim ***** válasza:
én vagyok az előző válaszoló, a rosszevős korszakon mi is átmentünk (szinte semmit nem evett a fiam), állítólag a foga miatt. Aztán egyszer csak, mintha elvágták volna, vége lett. Csak nem szabad erőltetni, nekünk a doki ezt mondta, és igaza is lett. Kitartás, remélem, nálatok is vége lesz ennek hamar!
2009. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!