Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülői ágyban alvás?

Szülői ágyban alvás?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat kérnék azoktól, akik a babaágyból valamilyen oknál kifolyólag áttették a gyereküket a szülői ágyba, hogy ott aludjon. 16 hónapos kislányunk nagyon rosszul alszik, valószínűleg lelki okai vannak (fél a sötétben, rossz álom esetleg), éjjelente sokszor felébred és retteg az elalvástól, ha éjjel nem sikerül gyorsan ugranunk, akkor kipattannak a szemei és órákat fenn van, letenni sem lehet. Arra gondoltunk, hogy áttennénk hozzánk a nagy ágyba, hátha ezzel ki tudnánk küszöbölni, hogy teljesen felébredjen, ha felsír. Mert ugye akkor azonnal meg tudjuk nyugtatni, simogatni, ringathatjuk azonnal az ágyat stb. Mi a véleményetek erről? Kinek mi a tapasztalata a szülői ágyban való alvásról? Később nem lesz nehéz visszaszoktatni?
2009. szept. 30. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Szia! A legrosszabb lesz, ha átteszed hozzátok. Nem tudod leszoktatni utána. A sógornőmék pont így tettek és nem bírják magukat kipihenni, amióta ott alszik velük. Ha fél a sötétben, tegyél az ágyához kis fényforrást inkább, de magaddal szursz ki,ha beszoktatod hozzátok. Sőt, ha minden rezzenésére szaladtok, akkor ezt a baba már tudatosan csinálja veletek. Nem szabad, hagyni kell, megnyugszik egy kis idő után.
2009. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A lányom mellettem alszik.Èppen ezért,mert ahogy elözször felébred,onnantól óránként ébred,ha a kiságyban marad.Ez nem javult,de én kikészültem.I`gy amikor felébred jön mellém és alszunk nyugodtan tovább.

van mikor már átalussza az éjszakát,igaz ritkán,de majd csak eljön az is.....

A lányom 20 hónapos.

nyugodtan tedd magadmellé,úgy is leszokik magától.

Próbáld ki az éjjeli fényt,de nekem a lányom teljesen felébredt töle.....

Mink eggyütt alszunk,és egyikünket sem zavarja.

2009. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát az a helyzet, hogy így sem pihenünk. Gyakorlatilag most sem pihenünk, éjjelente 3-4 órát van fenn. A fényforrást azt mondjuk kipróbáljuk, de már így is nem húzzuk el a sötétítőt, világosabb van a szobájában. Tudom, hogy anno mi szúrtuk el az ugrálással, de Ő nem az a fajta gyerek, aki egy idő után elhallgatna és elaludna. Képes magát a hányásig hergelni, ez pedig nem szeretném. :(
2009. szept. 30. 17:29
 4/11 A kérdező kommentje:
Másodiknak is köszönöm!
2009. szept. 30. 17:32
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Sokan mondják, hogy aludjon csak az ágyában, van olyan ismerősöm akinek még külön szobába is van a babája születése óta (most kb.3 hónapos).Én ezzel nem értek egyet!Én szeretem ha mellettem van, szeretem hallani ahogy szuszog, van mikor azt veszem észre hogy kinyújtja a kis kezét hogy ott vagyok e, és az megnyugtatja.

És különben is:10-15 év múlva ha kéred se fog ott aludni:)

2009. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig nekünk is külön szobában volt, én ezt nem ellenzem alapvetően, de amikor éjjel sem tudjuk kipihenni magunkat rendesen, akkor bármire hajlandó lennék, ami ezt megoldja. Majd később nyilván szeretném azért, hogy a saját ágyában aludjon (persze az nem gond, ha éjjel átjönne, szerintem ezt sok gyerek csinálja), nyilván ne 10-15 éves koráig aludjon azért nálunk... :)
2009. szept. 30. 17:54
 7/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Növéremnek a lánya kezdettöl bejár a nagyágyba mikor felébred mint az én lányom.Mára 4 éves,és ritkán köt ki a szülöi ágyban.Mára leszokott magáól.

Èn megint azt mondom,hogy amint felébred tedd magad mellé,és nyugodtabban fog aludni.Hidd el.

Legalábbis nálunk így van.

2009. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi több kört futottunk már, nagyágyban velünk,majd visszaszokatás a kiságyba. Mindig megvolt az okunk rá hogy velünk aludjon. Most 15 hónapos, 13 hónaposan maradt el a szopcsi, utána is éjszaka többször felkelt, de amikor betettük magunk mellé, akkor aludt reggelig. Így azt mondtuk, hogy aludjon velünk! És lám még 2 hét sem telt el és végigaludta az éjszakát (először!). Azóta velünk alszik és minden ok. Szerintem azért ébred fel a kiságyban mert nagyon sokat forog álmában és mindig nekiütődik a rácsnak, 1-2 napja a nappali alvásra is a mi ágyunkba teszem, és sokkal nagyobbat alszik.
2009. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Sajnos tegnap este nem sikerült a mi ágyunkba letenni, mert ott is mindig felébredt, amint letettük volna, így nagy sírások árán végül mégis a saját ágyába tudtuk letenni. Most sajnos náthás is lett, így ez is lehet egyik oka, hogy ébred, éjjel 2x volt fenn és még 6 óra előtt végképp felébredt.
2009. okt. 1. 07:16
 10/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

A lányom nekem is a hétvégén beteg lett.Sajnos magas láz(39,5),hányt,nátha....Nekem 1/2 óránként ébredt.Másnap 8x kelt éjjel.Szerencse tegnap csak 1/2 5 kor ébredt,viszont éjjel ma´r 1/2 1 kor kelt,és jött mellém.Még most is alzik.Pedig mennem kell dokihoz így fel kell e´bresszem a ki drágámat....

Akkor most a na´tha miat is nyügösebb is lessz pár napig.

Sok türelmrt,és jobbulást.

2009. okt. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!