Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most "korán" adjak lisztet/cuk...

Most "korán" adjak lisztet/cukrot/tejet a babának, vagy az új elvekre hagyatkozzak?

Figyelt kérdés
Anyukám és nagymamám folyamatosan rágja a fülem amiatt, hogy miért nem adok ezt vagy azt már a babának, erre mindig mondom hogy a mai elvek szerint egy éves korig ezt vagy azt nem szabad, ők meg csak lesnek nagyokat. Mondják, hogy mi is és ők is ezen nőttünk fel és nincs is allergiás, cukorbeteg stb. a családban és ezek a betegségek elég újkeletűek, lehet hogy az hogy mostanában mindenki allergiás valamire valahol abból adódik, hogy túl későn találkozott azokkal az anyagokkal a szervezete és ezért nem tudja kezelni őket?
2009. szept. 30. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Amerikában a csokikra már külön emblémát tesznek, hogy nincs benne mogyoró származék, mert annyian allergiásak. Régebben nem ettek az emberek annyi mű kaját, mint most. Lehet azért nem volt annyi allergiás.

Neked kell eldöntedet, mit, mikor adsz neki először, nem a nagyszülőknek. Hallgasd meg őket, és szűrd ki a jó tanácsokat. Ők viszont tartsák tiszteletben a véleményed, nézeteidet!

2009. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én egyetértek velük. nem azt mondom, hogy tömjük tele pörkölttel, de 6 hónaposan igenis be kell vezetni a glutént. keress rá a neten, nagyon sok cikk szól erről, sőt valamelyik doki már 4 hónapos korban javasolja, hogy minél hamarabb kiderüljön a lisztérzékenység. én 5 és fél hónaposan adtam neki először glutén tartalmú tejpépet.
2009. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én cukrozom, sózom a kajáját amióta hozzátápi van. Most fogom bevezetni a lisztes dolgokat, 7,5 hós. 8-9 hós kora körül már lehet rántással és habarással is készíteni neki a főziket.
2009. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tejet csak 1 éves kora után neki, ha szükséges lesz,mert szopizunk.
2009. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a nagyik általában nem tejpéppel akarják tömni az unokáikat. Anyósom, babámat 3 hónapos kora óta csibecombbal a kezében képzeli el. Ezt az időszakot kikell bírnunk vhogy
2009. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A csibecombtól szerintem nem lesz semmi baja:D

Amúgy aranyos!

2009. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tejet érdemes betartani,mert sok olyan tapasztalatot hallottam,olvastam,hogy később gondot okozott(tejallergia,hasfájás,nehezen emészthető stb.)
2009. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azthittem majd mindenki lehurrog, hogy egyátalán gondolkozom, hogy nem mindent a legujjabb trend szerint adjak a picimnek, várom a többiek véleményét is, nagyon érdekes szerintem ez a téma, ha van valakinek esetleg linkje ilyesmi témában légyszi küldje. Köszi mindenkinek!
2009. szept. 30. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy naprakész a trendeket illetőleg :D

A legújabb az, hogy a glutént anyatejes védelem mellett kell (kell???) elkezdeni adni a babának.


Mi a tejjel vártunk 14 hónapos koráig, mert amikor először adtunk neki (kb. 11 hónaposan), nagyon kiütéses lett, úgyhogy vártunk még pár hónapot.

2009. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi utolsó!

Ezek szerint tényleg naponta kell készülnöm ezügyben :-)

ki érti ezt?!

2009. szept. 30. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!