Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a fontosabb, egészséges...

Melyik a fontosabb, egészségesebb, vitamindúsabb? Zöldség vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés
Gyümölcs bármikor jöhet, de a zöldség, főleg amit én csinálok nem annyira. Ezért ebből inkább kétszer adok neki. Ebédre és uzsonnára is. Akár adhatnék kétszer gyümölcsöt is? Esetleg akkor még élvezné is? :-)
2009. szept. 29. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

esetleg:)

nálunk fordított a helyzet, a gyümi a gyanús, hát napi 1szer belepréselem a fiamba. szerintem egyformán fontosak.

2009. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
egyformán fontos mindkettő, a zöldségek a ballasztanyag tartalmuk miatt fontosak (tehát cellulóztartalmuk miatt kitöltik a bélrendszert, így kapnak szerepet a salakanyag kiürítésében), a gyümölcsök viszont fontos vitaminforrásként szolgálnak...
2009. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyümölcs és zöldség egyensúlya közrejátszik a szervezet PH egyensúlyának beállításában( savasodás, lugosodás). Szóval egyiket sem jó kihagyni, persze ez nem napok, hetek, hanem hónapok, évek alatt alakul ki.

Biztos van, vagy lesz valami zöldség amit szeret. De az se tragédia, ha bizonyos napokon nem kap zödséget, csak gyümit!

2009. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyermekorvos, hogy naponta inkább 3X zöldség-főzelék a gyümölcs pedig csak nasi.
2009. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!