Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babának adhatok...

3,5 hónapos babának adhatok már 4hós babaételeket? Anyatejes, de egyre többet kell tápszereznem és inkább szívesebben adnék neki gyümit.

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Szoptass, és akkor tejed is lesz.

Még 4 hónapos babának sem szabad ilyen kajákat kapnia, nemhogy egy 3,5 hónaposnak.

6 hónapos kor előtt szigorúan tilos hozzátáplálni mind a tápszeres, mind az anyatejes babákat, mert visszafordíthatatlan károkat okoz a szervezetében.

Úgyhogy, ha nem akarod szoptatni, akkor adj neki tápszert, ha nem akarod szándékosan megbetegíteni.

2009. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pfúú, azért ez durva!!

Szerintem várj még 1 hónapot ha tudsz és akkor adhatsz neki gyümiket meg zöldséget nyugodt szívvel!

A mi generációnknál már 2 hós kortól elkezdték a hozzátáplálást. Én eddig nem érztem, még kárát.

Egyébként én ilyenkor mindig azt mondom, hogy mindenki úgy csinálja ahogy érzi. Ha gondolod megkóstoltathatod vele mondjuk az alma levét lehet, hogy öklendezik majd tőle és akkor el is dőlt a nagy kérdés, hogy még várni kell vele.

7,5 hós anyuka

2009. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szoptass, és akkor tejed is lesz...-mondod Te. 3,5hónapja "szenvedek" azzal,h legyen tejem. Már mindent megtettem,erre ezt kapom. :S

Természtesen a legjobbat szeretném a gyerekemnek.Gondolom nem véletlenül írják rá,h 4hós kortól.

2009. szept. 29. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a legjobbat akarod neki akkor add neki a tápszert meg a tejedet amíg van és várja a hozzátáplálással még legalább egy hónapot, de inkább többet. Én is szenvedtem a tejjel, sőt én fejtem neki, mert nem volt hajlandó szopni, és korán kellet tápszerrel is pótolni. Tudom milyen érzés, de neki még csak tej alapú táplállékra van szüksége, semmi másra. Ha meg mégis adnál neki, akkor inkább friss gyümölcsöt, itt az ősz, mindenhol alma terem. Inkább az, mint a babakaja.
2009. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló azért jól eltulozza a dolgot,még jó hogy nincs igaza.Az én gyerekeim anno(24 és 20 éve)3 hónapos kortól ették a tipikus babakaját:burgonya,répa,alma,stb és egészséges felnőttek lettek.Nyugodtan kóstoltasd ha elszántad magad,de én azt ajánlom magad készitsd ugyis kicsi kell belőle.Ha meg valamelyik nem izlik tudod kombinálni a hozzávalókat.Sok sikert és türelmet(főleg a sok okos anyukához)
2009. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposak a lányaim, tegnap volt itt a doki, és mondta, most már elkezdhetnénk az ismerkedést a gyümölcsökkel. És el is kezdtük, nincs semmi probléma, nagyon ízlik nekik. Hülyeség ez, hgoy visszafordíthatatlan károkat okoz, honnan vetted ezt a baromságot? Ha most az összes orvos és védőnő elkezdené hirdetni, hgoy csak 2 éves kor után lehet elkezdeni a hozzátáplálást, akkor csak akkor kezdenéd? Az okozna neki károsodást!
2009. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd meg azt a fél hónapot, hamar elmegy úgyis! :)

De ha már most ki akarod próbálni a hozzátáplálást, először mindenképpen almával próbálkozz, reszeld le vagy turmixold, amelyik neked jobb.

Egyébként nekünk a gyerekorvos pont 3,5 hónaposan mondta, hogy próbáljuk ki lassan az almát. Viszont ettől a védőnőnk idegrohamot kapott. :) Én kipróbáltam, adtam a picinek egy kis almát és két pofira ette és a mai napig semmi baja, imádja a gyümölcsöket.

2009. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem az a véleményem hogy régen tényleg tehéntej+pirított liszt ilyenek,mégis itt vagyunk!!!!
2011. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!