Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalatok a fürdető...

Mik a tapasztalatok a fürdető vödörrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
"Tummy Tub" néven is futó, vödör formájú edényről van szó. Állítólag a baba biztonságban érzi magát benne, és szereti. De: mi van az újszülött esetében (gondolok itt pl. a köldökcsonkra, v. hogy még nem nagyon tartja magát a pici) vagy a hajmosásnál? Vannak tapasztalatok?
2008. jún. 16. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem szabad újszülöttnél alkalmazni, inkább akkor amikor már tud egyedül is ülni. Megnéztem a brendonba és kikértem egy szakamber véleményét. viszont ülőkorban nagyon jó szolgálatot tehet-mondta a szakember, de szerintem nehéz benne fürdetni, mert nem jól elérhetö a baba minden testrésze.
2008. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a baba jól érzi benne magát, de nem lehet egyszerű belerakni... És akkor még csak benne van, még mosdatni is kell...

Én is nézegettem annak idején, de gyorsan lebeszéltem magam róla.

2008. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, de jobban tud ide oda úszkálni és pancsolni hagyományos kádban. A vizet is jobban megszokja. Én nem szeretem a lehúzós tárgyakat:) Mi 2000 Ft-ért vettük a Tescoban.
2008. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát én is ezektől félek, meg hogy megint egy költséges divat kezdődik. Viszont a U-Tube-on láttam egy videót egy kb. 1 hetes babáról, amint ilyenben fürdik, és látványosan jól érezte magát, nagyon figyelmes, nyugodt volt, egyáltalán nem is sírt, ahogy beletették. Csak a fejét tartotta az apja (!).
2008. jún. 16. 18:42
 5/11 anonim ***** válasza:
A kislányo, első naptól kezdve szereti a fürdést.Mindig akkor kezd el sírni ha kiveszük a kádból.Szerintem a vödör elvenné a pancsizás örömét,lehet biztonságosabban érzi élvezni nem nagyon fogja szerintem
2008. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem egy hülyeség.


a sogórnöm megenged egy csomó vizet a nagykádba (3 hónapos) és csak a kezén tartja a babát, a másikkal meg mosdatja, végül is a baba úszik csak a vizen és a fejét tartja csak a babának. igaz második gyerek és az elsövel babausziba jártak.

2008. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Számomra is elég furcsa ez a "vödör", ha már annyira venne valamit az ember akkor inkább a fürdetőkarika-de szerintem az sem sokkal jobb.


Nekem is második babám (sok év különbséggel), én így is féltem a fürdiktől-ezért vettem olyan kádat amiben nem kell tartani a babát, csak belefektetni (nagyobb korban beleültetni), újszülötteknek is jó.

Nagyon szeret fürdizni, mostmár rugdossa az apró lábaival a vizet, nyugodtan fekhet benne, és mi sem félünk, hogy elejtjük, belecsúszik...

Ő is akkor ordít ha kivesszük.

2008. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előbb lemaradt, ha mégis veszel vödröt, karikát - ne újszülöttnek tedd, a gerincének nem tesz jót az ülés.

Nem véletlen, hogy 6 hós kortól ajánlják.

2008. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hello mindenkinek

a mi babánk hasfájós, és azt mondják hogy ez a vödör olyan testhelyzetet teremt, ami kedvező a szeleknek:) mert lehet hogy nehéz beletenni, de mindenképp jó hatással van a bélműködésre. Egyébként meg nem a sárban játszik, tehát nem kell lesúrolni, ilyen korban még nem fürdésről kell beszélni , hanem inkább pancsolásról, hogy szokja a vizet.

2008. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi azt tapasztaltuk egy ismerősünk 6-7 hónapos gyermekénél, hogy nagyon élvezi és szereti. (ezt láttuk)

Ebben a melegben nem csak fürdetéshez használják, hanem pancsizáshoz is.


Azt mesélte az ismerősünk, hogy Csanád csecsemőnek is nagyon szerette a vödröt, volt, hogy elaludt benne. :-)

Ez sem utolsó előny ;-)


A fejét tartani kell a babának!

2009. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!