Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma reggelre nagyon csipás...

Ma reggelre nagyon csipás lett 3 hetes manóm. Mi lehet az oka és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Félig össze voltak ragadva a szemei, olyan csipás volt, aztán délben is, amikor felébredt az alvásból, akkor is. Amiatt lehet, hogy lehűlt a levegő és a lakásban is hűvösebb avn?
2009. szept. 29. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez inkább valami kis szennyeződéstől lehet. Valaki esetleg nem túl tiszta kézzel fogta, simogatta meg. Főzzél kamillát, és azzal öblítsd le néha, nagyon hamar rendbe fog jönni!
2009. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg könnycsatorna problémája van. Beszélj a dokitokkal,mert lehet javasolni fogja a bruamicin szemcseppet(1 hétig kell használni)vényköteles. Ha az sem segít akkor szemészet. Nem kell beutaló! Ezt mi is így csináltuk.
2009. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet attól is, hogy a könnycsatornája nem teljesen átjárható. Nálunk ez volt az ok. A kamillás mosogatás jó, és az orra tövénél, a szemzugnál maszírogasd neki naponta többször. Ez segíti a könnycsatorna rendes megnyílását, és nem lesz csipás. 6 hós kisfiú anyukája
2009. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták tilos kamillával mosni, mert allergizál. Forralt vízzel mosd, mutasd meg dokinak, először kötőhártya gyulladást fog kezelni szemcseppel, ha nem múlik megnézik a szemészeten a könnycsatornát.
2009. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok a kisfiammal,de ő már 6hetes.Kamillával kell kezelni,naponta többször,és mindig FRISSet főzzél!Minden vattával csak 1x húzd végig a szemén,és ne többször 2-3x egy alkalommal.

Ez be fog jönni.

2009. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia ez kotohartyagyulladas, amit "piszkos" kezecskek okoznak. kezeleskent kamillat mer nem ajanjljuk, mert allergizal. helyette felfozott es lehutott vizzel kell naponta tobbszor lemosni, ha 1-2 napon belul nincs javulas a doki ir fel szemcseppet. kell vigyazni, h ne terjedjen at mindket szemre
2009. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van anya jejed cseppents bele vagy cseppents vattára és kend át vele neki a szemét.Én is azt csináltam amikor 2 hetes volt a fiam.Másnapra semmi baja se volt.
2009. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szemész szakorvos csak gratulálni fog ha anyatejet teszel a szemébe. Én direkt rákérdeztem nála és annyit mondott: egy esetleges könnycsatorna elzáródás esetén biztosan jót tesz a zsíros anyatej. Adjuk csak szájon át...és bizuk a szakorvosra a dolgokat.
2009. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!