Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egyszer cumisüvegből...

Ha egyszer cumisüvegből etettem, egyszer meg szoptatom az 1 hónapos babámat, mennyire fogja ez összekeverni szegényt?

Figyelt kérdés
Mivel szoptatáskor sajnos nem tudom mennyit eszik, így akár 3x is visszakell tennem mellre mert reklamál, hogy éhes, ha cumisüvegből adok neki ott megeszi 100-120ml lefejt tejet. Mit tegyek? -1 hónapos baba anyukája-
2009. szept. 29. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez babafüggő. Az én lányomnak nem okozott gondot, mert ő akkor kapta a cumit mikor már szépen megtanult cicizni, kb 2 hónapos korában. Lehetőleg olyan cumisüveget használj amin kicsi a lyuk és nem olyan könnyű kiszivnia.
2009. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
használj baba mérleget,és mérjed a szopásokat,hogy nyugodjál meg. ha lehet ne használj cumis üveget.szerintem 2 szer dolgozol,ha fejsz és cumizol,ha nagyobb lesz nem lesz idöd rá.pedig szoptatni a legcsodálatosabb dolog.remélem segítettem ,egy három gyerekes anya.
2009. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem cumisüvegeznék, de babafüggő. Van akit megzavar, van akit nem. Tök mindegy, hogy mennyit cicizik, a lényeg, hogy hízzon szépen, nem kell tudni, mennyit evett.

Én óránként, néha sűrűbben szoptattam, mert így igényelte lányom, és esténként 1X mértem a súlyát, nem volt gond.

2009. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én kisbabám 3,5 hetes és ő is néhányszor cumisüvegből evett, mert az egyik mellem annyira fájt, hogy nem tudtam belőle megszoptatni, csak ha lefejtem neki. Nála ez nem okozott problémát, pikk-pakk rájött hogy épp, hogy kell szívni.

Egyébként volt, hogy úgy éreztem a cumisüvegből többet eszik, mert sokkal könnyebben kiszívja. Menet közben többször is tartottam vele pár másodperc szünetet, mert irdatlanul mohón képes volt benyomni magába egy csomó tejet, aztán majd elpukkant.

Mérni felesleges, ha szemmel láthatóan fejlődik és kiegyensúlyozott - ezt a védőnőm is mondta.

Miért kell többször is megetetned? Bealszik etetés közben? Eleinte ilyen nálunk is volt. Ha tudtam, hogy igen csak idő előtt aludt el, akkor volt, hogy "megtornáztattam": behajlítottam, majd kinyújtottam a lábát, finoman emelgettem a kis karját vagy épp felültettem az ölemben. De legjobban végül az vált be, hogy etetés előtt pelenkázok. Na ettől igen csak fel szokott ébredni. Illetve nem veszem fel kapásból, ha elkezd nyekeregni, ugyanis észrevettem, hogy akár fél óra is eltelik egyre sűrűsödő nyújtózkodásokkal és "nyekergésekkel", mire tényleg felébred. Az első néhány napban egyből felvettem, ha megszólalt és olyankor volt, hogy 3 szívás után el is aludt, hiszen még nem volt ébren.

2009. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen az én babám is többször bealszik, hiába ébrezgettem vagy sikerül vagy nem. Van mikor a kezemben elalszik, de amint érzio, hogy a kiságyban van, egyből el kezd sírni, hogy ő még éhes.

2009. szept. 29. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!