Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez így természetes? én nem...

Ez így természetes? én nem tartom annak.15hós és már 10hótól kapaszkodva lépeget, járás segítővel szalad. De nem hajlandó elengedni a kezünket.

Figyelt kérdés

tud önállóan menni, mert nem egyszer megtette.de mászik oda és huzza az ember kezé, és kifulladásig ott toporzékol,ordít, míg el nem indulunk vele.

mit csináljak?nem az a gond hogy sétálnom kellenne vel, hanem úgy érzem ez nagyon hátráltatja őt.járássegítőt már eltettük.aki esetleg hasonló helyzetben volt, mit csinált?


2009. szept. 29. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a járássegítő? Bébikomp?
2009. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia,bár még nem velem történt hanem a családban,de ők eltették a járássegítőt,és nem is fogták a kezét.egy darabig igen,aztán a védőnő tanácsára abbahagyták a sétálgatást vele.igy mászott ahol tudott,és ahol tudott ott ment kapaszkodva,igy elég hamar kialakült az egyensúlyérzéke,és 10 hónaposan magától elindult egyedül.
2009. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is éppen ott tartunk ahol ti.Járássegítővel szalad(9 hós kora óta tologatja)önnálóan "csak apához" max 3 lépés.Most múlt egy éves.Azt nem tudom,hogy normális-e amit a te babád csinál,de szerintem kérdezd meg a védőnőt.Nem esett el véletlenül,és azért fél elindulni egyedül?Én is nemrég tettem fel hasonló kérdést,mert én úgy olvastam,hogy a vezetgetés sem jó a babának mert akkor hozzászokik és nem kell egyedül erőlködnie mert anya úgyis segít.Azt írták,hogy vezetgetés helyett inkább sok olyan dolog legyen a lakásban amibe beletud kapaszkodni,és hagyni kell próbálkozni.
2009. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és a járássegítő az nem a komp.
2009. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm volt ilyen helyzetben. Őneki azt tanácsolta védőnője, hogy adjon valami kicsi játékot a gyerek kezébe. Így biztonságban érzi magát, mivel van valami a kezében. A kislány ezután kb 2-3 héttel el is indult szépen egyedül.


Én a kisfiamat soha nem vezetgettem, járássegítője sem volt. Ő a bébitaxit, a kis széket vagy a kis asztalt tologatva közlekedett a lakásban. 11 hónaposan önállóan, stabilan ment.

2009. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiú, vagy lány?

A szomszéd kisfiú volt ilyen, csak vezetve volt hajlandó menni, már elmúlt 16 hós, mikor elindul egyedül. Ha elengedték toporzékol, vagy térdre roskad és hisztizett, de nem indult el.

Így érzi magát biztonságban, szerintem majd megától el fog indulni, persze minél többet bíztassátok, de nem kell erőszakosnak lenni vele.

2009. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ahogy láttam, hogy talán elindulna magától nem vezetgettem, bár nekem nem hisztizett tőle az tény. Az én lányom végül úgy indult el magától, hogy szétszórt véletlenül kis papírokat a szobában és azt szedegette fel, így akezében mindig volt valami, azt hitte kapaszkodik. Egy hétig csak úgy közlekedett magától, hogy volt valami a kezében, mégha az csak egy zacskó volt is. Próbáld ki ezt a módszert. Gondolom nem véletlenül mesélik az öregek, hogy szalmaszálba kapaszkodva kell a gyereket megtanítani járni..:-))
2009. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.

fiú a drága.

és nem lehet "becsapni", csak emberi kéz alkalmas a sétáltatására

:)

hát majd kialakul.

2009. szept. 29. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!