Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mit és mennyit vacsoráz...

Mikor, mit és mennyit vacsorázik 16-17 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

A lányom 16 hós múlt. Nálunk általában hideg vacsi van (hét körül), kenyér valamivel (felvágott, néha virsli, tojáskrém, májkrém, pdlizsánkrém), de szokott enni bundás kenyeret, tojás rántottát, ha olyan a leves, akkor abból egy tál zöldséget csak úgy magába. És hogy mennyit? Keveset... :)) Kb fél szelet kenyér, néha több. Mondjuk a bundis kenyeret imádja abból elfgy egy szelet is. És a vacsi mellé egy csésze tea. Estére valahogy nincs étvágya. De azért lefekvés előtt még megiszik 2 dl babatejet.

2009. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

15 hós, 18:00-kor van nálunk vacsi.

Egy rendes tál főzelék, főtt étel vagy leves, esetleg egy üveg bébikaja. Kb mennyiségre egy felnőtt adagjának a felét eszi. Ezután még rágcsál velünk kenyeret felvágottal, paradicsommal ami van itthon, plusz tej.

19-kor megy fürdeni, utána alvás, de még az ágyban iszik egy kis tejet.

2009. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várok még válaszokat.
2009. szept. 28. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is kenyér van vacsira legtöbbször szalámis, májkrémes, bundás kenyér nagy sláger, sajtkrémes, tejfölös kenyér, vagy visli. Valamint én szoktam a fiamnak gyümölcsös müzlit áztatni kakaóba ( áfonyás, almás, csokis...stb, a mogyoródarabokat kiszedem a többi szépen puhára ázik ), vagy kukoricapelyhet, vagy babapiskótát. A tejbegríz is jó vacsi nagyon egyszerűen elkészíthető. ( nálam az arány 1 liter tejhez 5 evőkanál gríz, ha csak a babának csinálok egy tányérral akkor 2,5 dl tejhez teszek 1,5 evőkanál grízt a tejet felforralom kicsi cukrot teszek bele majd a grízt és lassú tűzön kevergetve készítem el kakaót teszek a végén bele )

Inni tejeskávét, kakaót, koffeinmentes gyümölcsteákat szoktam kínálni.Kb. 1-1,5 dl-t iszik.

7 körül vacsizunk, majd fürdés, és utána szopival alszik el. ( 17,5 hós )

2009. szept. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt a válaszod. A tejbegrízt is köszi. Ki is fogom próbálni, mert nekem az arányokat még nem sikerült kitapasztalnom, és már napok óta készülök, hogy ezt adjam vacsira, de mindig más lett belőle.
2009. szept. 30. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!