Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy veszitek rá a kisbabátoka...

Hogy veszitek rá a kisbabátokat, hogy igyon folyadékot?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos, és megbetegedett. Elkaptuk mindketten apától a vírust, amit hazahozott. Az orvos szerint nem vészes a helyzet, gyógyszert sem írt fel, csak lázat kell csillapítanunk, ha van, és figyelni, hogy nem rosszabbodik-e a helyzet, illetve, kiemelte, hogy sok folyadékot kell itatni Vele. A baj csak az, hogy kislányom, ha nem éhes/szomjas, nem hajlandó inni, csak úgy, ok nélkül, mint Mi felnőttek. Mert ugye Mi sokszor csak úgy iszunk folyadékot, ha kell, ha nem. De egyszerűen nem bírom rávenni, hogy gyakrabban, és többet igyon, mint az a pár korty víz étkezések után. Csináltam kamillateát is, pici mézzel édesítettem, de abból is csak egy-két korty gurult le. Hogy vegyem rá, hogy igyon többet? Illetve, bocsi a dupla kérdésért, de azt vettem észre ma, hogy olyan furán tekergeti a fejét jobbra-balra, ilyet nem csinált még soha. Ez lehet attól, hogy a füle fáj?
2009. szept. 28. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. A fejtekergetés szerintem inkább a fogzástól van, kisugárzik az egész alsó állkapocsra, ki a fülre is.. az enyém is tekergeti szegénykém. Ha a füle fájna, ordítana nagyon.


A folyadék.. hát igen. Nálunk is kérdés volt nemrég, 9 hónaposan a lányom baktériumfertőzést kapott, és már kórházba akartak utalni, mert ment a hasa, inni viszont nem volt hajlandó.


Néha pohárból viccesen néhány kortyot... De én azt csináltam, hogy a Nurofen fecskendőjébe felszívtam vizet (asszem 10 ml fér bele), és időnként lefecskendeztem a torkán, szerencsére játéknak fogta fel.


Amiből többet ivott, arra teljesen véletlenül jöttünk rá, vendégségben... Elfogyott a teája, és a vendéglátónk adott neki fele 100%-os almalé, fele vizet... és azóta abból hajlandó meginni néha 120 ml-t is egyszerre. (cumisüvegből).

2009. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fejtekergetésre nincs ötletem, de hogy hogyan vedd rá az ivásra, arra van. Csinálj neki pl: krumplipürét, és egy kicsit jobban sózd meg mint szoktad. Utána kínálhatsz neki tényleg valami édesebb folyadékot.
2009. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, sósabb főzelékre többet isznak. A fejtekerés a fogától lehet. Jobbulást!
2009. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Tényleg, ez remek ötlet a második hozzászólótól! :) (na majd bevetem ezt is, ha szükség lesz rá) Köszi.
2009. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ebben van valami, ha száraz, fűszeresebb dolgokat eszik, utána mindig többet iszik, de hát ezt nem csinálhatom egész nap.... amúgy az össz. folyadék, amit egy nap megiszik, az kb. az a 3-3,5 deci tápszer, ami ugye egyben étel is, illetve talán van fél deci átlagosan a vízmennyiség, ami lecsúszik Neki apránként napközben evésekhez.
2009. szept. 28. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
A valódi gyümölcslén kívül,próbáld meg a kamilla helyett ( aminek nem a legjobb az íze) hársfa vagy csikebogyóteát,mézzel.Annak gyógyhatása is van,és köhögés ellen is hatásos.Esetleg adhtasz neki egy kis kakót is,azt is szeretik a picik.
2009. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, kipróbálom ezeket a teákat. :-)
2009. szept. 28. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!