Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már csak reggel és este...

Már csak reggel és este szopizna 6 hónaposan és 1 hetesen?

Figyelt kérdés
5 hónaposan kezdtem kóstoltatni. SOkmindent eszik már, mindent 3 napig kóstolt vagy 4. Nappal már nagyon nem akar szopizni, kb annyit amennyi vizet én kortyolok evés után, öblítésnek. Rendes valamirevaló adagot kora reggel és lefekvés előtt szopizik. Rengeteget eszik, képes 150 g főzeléket 6 perc alatt benyomni, ha ízlik neki.Ma próbáltam csak fél üveg főzeléket adni neki, utána se szopizott többet, aztán 6 órakor csak szopiztatni akartam, előtte 3 kor szopizott fél 4 kor gyümölcsöt kapott,de pár szívás után nem kérte. És kibírta a nyolc órási vacsiig. Egyik védőnő szerint 8 hónapos kora körül kéne reggel-este szopizni, másik szerint a fiam amúgy is előrébb tart, márha csak azt nézzük, hogy fél éves korára megtriplázta a súlyát, és minden gyereknek más a ritmusa, ha neki így jó, mert imád kanalazni, akkor reggel és este szoptassam csak. De én min 1 éves koráig szopiztatni szeretnék ha már most átállunk 2 szopira, menni fog 1 éves koráig tejtermelődés szempontjából? Ettől tartván fejek mint a bolond de így sem jó, mert állandóan tele van a mellem, a baba meg ugye nappal nem nagyon eszi, nekem meg már bizseregnek a cicijeim a tejmennyiségtől.. és a mélyhűtőbe teszem minden lefejt tejet, de ott sincs a végtelenségig hely
2013. máj. 4. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akar szopni, akkor ne erőltesd. Nem előírás, hogy egyéves koráig szopni kell. Bőven elég, ha reggel este szopik.
2013. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kb fél évesen csökkent le napi kettőre a szoptatások száma, majd 10 hónapos korától kezdve már csak este szopizott. Nem éreztem, hogy kevesebb tejem lett volna pedig nem fejtem. Most 1 éves múlt és már nem kér cicit pár napja, de tejem még mindig van bőven. Szóval szerintem hozzászokik a szervezet egy idő után a "kereslethez", és pont annyi tejet termel, amennyire szükség van.
2013. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ennyi idősen ez már teljesen rendben van.
2013. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen ok, örülj neki hogy szeret kanállal enni. Nagyon sok anyuka szenved az evéssel. Mi 4 hósan kezdtük az almát én azt tapasztalom ha időben elkezdi az ember a kanalazást nem lesz probléma az evéssel. 8 hónapos a kisfiam mindent szeret gyümit és főzeléket. Kedvenc a sóska és a brokkoli most :)ő is 6 hósan csak reggel-este ivott tejet.
2013. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.....ma is a fél 6os szopi volt rendes, hiába akartam a fél 9esnél is először szopit adni, nem tudtam "átverni", szívott pár nagyobb kortyot, de nem kellett neki, bezzeg a 200 g gyümölcs....úgyhogy nem erőltetem tovább....remélem a reggeli-esti szopi megmarad, ha igen, akkor teljesen jó lesz...
2013. máj. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!