Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos fiam még nem...

14 hónapos fiam még nem indult el egyedül. Mit tehetnék, hogy segítsem?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja jár kapaszkodva, bár csak 3 hónapja mászik (előtte 4 hónapig kúszott). Az ismeretségi körömben ennyi kapaszkodva menés után már régen elindultak a babák, a fiam, bár nagyon gyors és ügyes (megy fal mellett, egy kézzel, átkapaszkodik egyik bútorról a másikra, széket tologat) még mindig nem megy önállóan. Bár a gyerekorvos és a gyógytornász is, akinek megmutattuk, azt mondta, hogy semmi baja, én aggódom, hogy miért nem megy.
2009. szept. 28. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 17 hónaposan indult el , nincsen semmi baja csak egy kicsit későn érő tipus. Ne aggodj a tiéd sincs elkésve, amikor eljön az ideje el fog indulni magától.
2009. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem is az életkora miatt aggódom, hanem hogy 4 hónap kapaszkodva járás után sem sikerül neki. Ismerek olyan babát, aki 3 hét után elindult, de másnak is elég volt 1-2 hónap. szóval, inkább ez aggaszt.
2009. szept. 28. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baj. És főleg NE hasonlítsd más babákhoz. Egy gyerek fejlődése se hasonlít a többihez, ettől nem beteg, ne rosszabb.
2009. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se aggódj. :) Az én lányom 8 hónaposan már oldalazva ment a kiságyban, fal mentén, de kereken 16 hónapos volt, amikor egyedül el mert indulni. Ők ilyenek. :)
2009. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 hete indult el, 15 hónapos most. Már nyár eleje óta járkált kapaszkodva. Egyszer csak megjött a kedve, mert az apja fontos iratokat teregett széjjel, egyből odament :)

Biztosan hamarosan elidul, ne izgulj!

2009. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!