Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, de hogyan?

Hozzátáplálás, de hogyan?

Figyelt kérdés
4 hónapos lett a babám, elkezdeném a hozzátáplálást. Segítség kéne, mit mikor hogyan? Beba ha. start aktívot eszik, a doktornő felírt sinlacot, és mondta hogy lehet elkezdeni a gyümiket, zöldségeket adni neki. 5-ször eszik egy nap, melyik etetésre mit adjak neki? Ötletek? Tápszerből 150-180 grammot eszik. (reggel, este többet)
2009. szept. 28. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk az alma az egyetlen favorit , egyelőre. Meghámozom, feldarabolom, pici forralt vízzel összeturmixolom, bébikanállal etetem.Krumplit, sárgarépát is próbáltam, nem igazán "jött be". A sinlacot meg szerintem én majd úgy csinálom, hogy ugyanígy turmix az alma, elkészítek egy kis adag tejpépet és összekeverve megpróbálom odaadni neki! eddigi tapim alapján, nálunk érdemes az evést pici tápival kezdeni, mert ha rögtön etetni szeretném hisztizik, mert ugye még az evés nem megy olyan jól... De azt is hallottam, hogy nagyobb lyukú cumisüvegből is oda lehet adni neki a különféle pépeket. De én azért maradok a kanálnál, mert bár lassú a pici , de nagyon jól érzékeli és lenyalja a hamikat :)

2009. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja, és először 1 alkalommal próbáld ki/nap. Vagy ebédnél, vagy uzsinál. Szerintem reggel nem érdemes, akkor még néha én is kába vagyok, a vacsinál meg már készülődik az alváshoz, kialakult a rendje, hogy jó nagy adag hami, aztán alcsi.
2009. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először délelőtt a gyümiket.Én csak 2 napig kostólgattam,aztán 3. nap mehetett amennyi jól esett neki. 4. nap új gyümi. Amikor végeztünk a gyümikkel, akkor a zöldségeket gyümi után 1 órával kostoltattam meg vele, szintén 2 nap. 3. napon már ebédre kapta a zöldséget.4. nap új zöldség.
2009. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!