Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor változik meg? Iszonyatos...

Mikor változik meg? Iszonyatosan durva, akaratos a babám.

Figyelt kérdés

9 hónapos és minden mozdulatával fájdalmat okoz. Csíp, mar, harap a 6 fogával, üt, két lábbal mellbe rúg pelenkázásnál. Minden pillanatban mondom neki, hogy nem szabad, de a következő pillanatban már megint durva. Miért? Meddig tart ez? Azt olvastam, hogy a tíltást már értik, akkor miért és meddig fogja csinálni? 2-3 hónapja mondom neki, hogy nem szabad, mutatom, hogy simogasson, én is megsimogatom ilyenkor-mégsem érti.

Tiszta kék-zöld folt vagyok, komolyan félek, hogy a végén mellrákot fogok kapni.

Szoptatás közben is harap, iszonyatosan fáj:((((

Tehetek valamit?


2009. szept. 28. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


??? szerintem a szoptatást megoldhatod úgy is, hogy lefejed előre és cumisüvegből adod oda. Ha tényleg ilyen durva ab abád, szerintem neki kifejezetten jót tenne, ha néha hagynád sírni, de még az se baj ha ordít. Cumit próbáltad?

2009. szept. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mostanában már igen, de játszik vele, szét akarja rágni és inkább a műanyag fogóját harapdálja. Szóval nem a funkciójának megfelelően használja.

Csak az én babám ilyen??????? Azt hittem hasonló a többi baba is, csak én vagyok túlérzékeny:(((

2009. szept. 28. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
hááát, nem tudom. Az enyém 4és fél hónapos, nagyon akaratos, de nem durva, pedig jár a keze-lába folyton. Esetleg plüssállatkával, plüsscsörgővel próbálkoztál? Gondolom igen... csak mert azt tudná fogni, eldobni, nyomkodni... szóval valahol le tudná vezetni a fölös energiáit...
2009. szept. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
4,5 hónaposan még ő sem volt ilyen. Amióta kúszik-mászik, feláll, mintha azóta lenne akaratosabb, nagyon erős baba. Vért sem tudtak tőle venni, még négyen sem.
2009. szept. 28. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden baba kisebb-nagyobb mértékben ilyen, vagyis van ilyen időszaka. Az én lányom is szokott rugdosni pelenkázás közben, mellberúg. A Tiéd kicsit erőteljesebben csinálja ezeket a dolgokat. Hát rád van bízva, mit csinálsz vele, mit nem, van olyan, aki finoman ugyan, de beleharap a babába, ha ő is harap, illetve rácsap a kezére. Mutathatod, hogy haragszol rá, ha ilyet csinál és valóban hagyd egy kicsit sírni. Az én lányom is van, hogy csapkod, meg sokszor majdnem kiszúrja a szememet, úgy nyúl oda. De hát nyilván Ők még nem tudják, hogy ezzel fájdalmat okoznak. Nekünk kell rávezetni, hogy ezt nem szabad. És ne add föl a fegyelmezést (nem szabad, fáj, kezét lefogni), előbb-utóbb meg fogja érteni. Az én lányomnak szoktuk mutatni, amikor saját magát (fejét) csapkodja, hogy simogasd és akkor simogatja már magától is. Szerintem csak idő kérdése. 16 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1éves de még nem volt ilyen időszaka.

Remélem nem is lesz:)

Ő a simogatást a kutyán tanulta meg azóta volt hogy engem is megsimogatott.Az ő szokása a hajhúzás volt.De miután ő nem tudta hogy ez fájdalmat okoz ezért én is (nem erősen) de viszahúztam az ő haját.Azóta nem csinálja.Mondjuk a mellberugás az más azt nem adnám vissza:),de egy csipést igen, hogy érezze hogy ezt nem szabad,mert sztem ha csak mondanám nem értené miért is nem szabad igy meg a saját bőrén érzi.

2009. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10hós, ő már kezdi érteni, hogy nem szabad, édesen rázza is a kis fejé, hogy "ne - ne" Ettől függetlenűl őt se egyszerű pelenkázni mert ős is igyekszik játékból állon, mellen, arcon rúgni. Amikor meg megpróbál felállni tíz körömmel kapaszkodik, a bőrt letépi az emberről. Ő még nagyokat is tud kacagni a fájdalmas jajkiálltásainkon. Viszont most már napról napra jobban érti, hogy ez fáj, ezt nem szabad, de amíg idáig eljutottunk nem egy nem kettő harci sérülést szereztünk be apával.... pld. az apjának az orrát akarta mindenáron letépni... ne izgulj szerintem ez is csak egy korszak, majd kinövi. Gyakran mondogasd neki, hogy nem, nem szabad. Én még a fejemet is ráztam hozzá.
2009. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!