Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden altatott baba felkel...

Minden altatott baba felkel éjszaka? És a magától elalvó babák végigalusszák az éjszakát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért kérdezem, mert már régóta kínlódok az altatással, de csak azért, mert mindenhol azt olvasom, hogy éjjel azért sír a baba, mert mikor megébred, nem úgy találja magát ahogy elaludt. Ezért akartam, hogy megtanuljon magától aludni, hogy éjjel, ha meg is ébred aludjon tovább. Igazából nekem nincs gondom az altatással, alig várom hogy akkora legyen, hogy heverője legyen, melléfekszek esténként, felolvasok egy mesét, ő meg a vállamon elalszik.

Tegnap este úgy döntöttem, hagyom a francba az önálló alvás megtanítását, elaltattam a kezemben (ülve, nem ringatva, csak babusgatva, énekelve) kb. 10 perc alatt, és reggel fél 7-ig aludt, akkor is szerintem az apjára ébredt. Ilyen 3 hónapja nem fordult elő.

Vajon az, hogy én már nem problémaként kezelem az alvást, kihatott rá? Tudom, lehet, hogy 3 hónapig megint nem lesz nyugi, de ez azért erőt adott.

Mi a véleményetek a feltett kérdésről és a tegnapi átaludt éjszakáról? Saját tapasztalatok?


2009. szept. 28. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért kérdezem, mert már régóta kínlódok az altatással,....Igazából nekem nincs gondom az altatással,... Na, most akkor melyik?

2009. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azzal nincs gondja, ha idöt kell ra szanni, hogy elaltassa, de nem tudja mi a jao. Na mindegy.

Amugy: szerintem alapvetöen nincs összefügges a kettö között. Egyreszt azt biztos megerezte, hogy te problemat csinalsz belöle. De pl nalunk a kislanyt nem kell altatni, megis ebred ejszaka (olyankor sem kell visszaaltatni) a fiut meg altatni kell, ö is ebred ejszaka, atjön, aztan alszik tovabb.

Viszont az igaz, hogy az altatott babak hozzaszoknak, hogy az elalvashoz hozzatartozik apa, vagy anya es, ha felerednek, elvarjak, hogy megint ott legyen :) szerintem ilyen szempontbol minden gyerek mas es mas. En alapvetöen az egyedül alvasra szavazom, de ez nem azt jelenti, hogy nincs meg az összebujas, mese elötte.... meg, mint lathato a fiam nem is alszik egyedül :)

2009. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 7 hetes korától átalussza a lányom az éjszakákat pedig úgy altatom. Volt egy időszak amikor minden éjjel megébredt, ha etetem akkor is ha nem akkor is, mire rájöttünk hogy állandóan a rácshoz szorul és azért ébred meg. Én most kezdem leszoktatni erről az altatgatásról mert már kezd nyűg lenni. Szerintem nálatok sincs erről szó, hogy kihatott rá az hogy nem problémaként fogod fel, mert egyszer megint el fog szállni a türelmed és akkor megint fel kel éjjel. Szerintem ennek semmi köze sincs hozzá.
2009. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akinek értelmezési problémai vannak, keressen fel szakembert, ne itt kontárkodjon!

a válasz.

én, ha altatok, ha sikerül magától eladni,akkor is végig alussza az éjszakát, vagy nem.ez nem függ az elalvástól ,szerintem.

vannak sajnos babák, akik nemtudnak végig aludni egy éjszakát

2009. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: igazad van, nem voltam pontos. Tehát az egyedül elalvással nyűglődtünk sokat, amit a már leírt okok miatt akartam bevezetni. Magában az esti lefektetés-elaltatás nem gond.

De elvonatkoztatva az én személyes leírásomtól, az altatás-éjszakai felébredés közti összefüggésről mik a véleméyek, tapasztalataitok alapján?

2009. szept. 28. 08:37
 6/6 anonim ***** válasza:

3 gyermekem van.A két nagyot mindig szopival altattam,8-9 hónaposan átaludták az éjszakát.Előtte is csak egyszer ébredtek szopizni,ja és melettem aludtak.

A kicsit szintén altatom,de éjjel mindig fönt van 1x minimum,19 hónapos egyetlen átaludt éjszakával büszkékedhetünk összesen.Nagyon éberen alszik.

A kérdésre a válasz,gyerekfüggő a dolog.

2009. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!