Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának milyen...

7 hónapos babának milyen kajákat lehet adni?

Figyelt kérdés
Vajas kenyér picikre lecsipegetve pl mehet? Szegény biztos enne már valami ujjat.Hust, gyümölcsöt kapott idáig
2008. jún. 15. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ennyi idős. Szerintem a vajaskenyeret még nem tudja megenni. Bár fene tudja. Én már adtam neki kiflit, hogy szopogassa, csócsálja, csak nagyon kell rá figyelni, hogy ha már akkora a kifli, hogy befér a szájába, akkor azt el szoktam venni, mert az már a torkán akadhat. De nagyon édesen szopogatja a kiflit. Amúgy én már sokmindent adok, amit mi eszünk, pl. tesóm szakács, és nagyon finom krémleveseket csinál, azokból mindig adok a picurnak is, végülis a különbség annyi, hogy ezekben van tejszín vagy valami ilyesmi, meg jobban fűszerezve vannak. De végülis már kap néhány tejterméket, pl. a védőnő szerint eheti már a gyümölcsjoghurtokat is, meg a krémtúrót is. Nagyon elcsodálkoztam, hogy a darabos meggyes joghurtot is nagyon jóízűen ette, a darabokat is lenyelte. Meg szoktam mostmár a főzelékébe túrót keverni, ja, és lehet már rántással sűríteni a főzeléket, igaz, én az nem szoktam, mert bár imádok főzni, a rántást egyszerűen képtelen vagyok rendesen megcsinálni, én mindent habarok. A babának úgy szoktam, hogy tejföl helyett joghurttal csinálom a habarást, így a krumpli elhagyható már az ételekből, ha éppen nem passzol annyira. Meg rengeteg kaját le szoktam turmixolni, amit mi eszünk, ma még a rántotthúst is leturmixoltam neki (pici joghurttal, hogy ne legyen száraz), nagyon ette.
2008. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia!Én a nagyobbiknak egy éves koráig nem adtam tejet meg lisztet, de ezen kívül amit mi ettünk és turmixolható volt, azt mindent.A www.babaszoba.hu oldalon nagyon jó receptek vannak, életkor szerint is rá tudsz keresni.
2008. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!