Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? Kóstoltatás,...

Hogyan csináljam? Kóstoltatás, kiegészítés.

Figyelt kérdés

Tudnátok-e abban segíteni, hogy lenne a legjobb, legcélszerűbb csinálni?

4 hónapos babám van. A tejem eléggé lecsökkent mostanában, kizárólagos anyatejes baba. Kóstoltattam vele sütőtök-alma kombót, sima almát reszelve. Most itt tartunk. Tápszerrel nagyjából napi 1-2 alkalommal ki szoktam az anyatejes kajáját egészíteni, mert nem eszik túl sokat, igaz, rendesen hízik, most 6 kg.

Mi legyen a menete az etetéseknek?

Nagyjából 5-6 alkalommal eszik.

Pl. Reggel mindig több a tejem-ilyenkor nem kell plusz

Aztán egyre kevesebb.

Tízórai: Anyatej-tápszer-kóstoló

Ebéd:Anyatej-tápszer

Uzsi: Anyatej-?

Vacsi:Anyatej-?


Javaslatokat várnék!

Ill. kell-e tejpép, vagy elég az anyatej?

A főzeléket mikortól lehet adni?

Még étkezést nem nagyon szeretnék kiváltani. Vagy már ki kell?



2013. ápr. 29. 16:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Van-e jelentősége, ha az anyatejet pl. a tápszer után adom (mellből), a cumisüveget nem nagyon szereti.

Néha igen, néha nem. Van hogy pohárból adjuk neki.

Lefejt tejet nem szoktam, mert imád mellből enni, és én is szeretek szoptatni. :)

2013. ápr. 29. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az énbabám is 4 hónapos, és reggel szopizik, köztes étkezésként kap gyümölcsöt( általában most még üvegesnek a felét) aztán ismét szopi, majd egyik nap tejpépet adok neki (most 3/4-ét csinálom meg az adagnak) másik nap valamilyen főzit(azt is üvegeset, de nem kecskemétit, mert az nagyon szar)

Az én drágám mindenevő, így még nem volt olyan amit nem evett meg, de a kecskemétit nehezebben ette, a színe se tetszett nekem sem. sötőtököt, zsenge zöldségeket nagyon szereti. A gyümölcsökből olyant próálok neki adni, ami egypicit hajt, mert a főziktől picit bekeményedett a kakija és ezzel próbálok neki segíteni. Ilyen pl. a szilva, trópusi, barack! De ezt majd te is kitapasztalod. Különben simán bevágja az egész üveg bébiételt, sőt az univeres(ami kisebb is)után még picit szopizni is szokott. Ja és nekem az OVKO-s ételek nagyon beváltak. Nem is olyan drága, ízletesebb is.

2013. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tejpép még nem kell, főzelék sem.

Ha nem akarsz sok tehéntej alapú tápszert, kipróbálhatsz tejmentes pépet (pld sinlac, sinemil, receptre orvos is felírja). A napi evések jók így, a lényeg, hogy inkább több ször és a nap folyamán minél később adj először tápszert, és egyszerre minél kevesebbet. A kis mennyiséghez én fecskendővel mértem a vizet, 30-45-ml-t csináltam egyszerre. fecskendő 100ft alatt van, kifőzhető, de ha csak vizet mérsz vele sokáig jó.

Ha szeret a baba cicizni, és szeretnéd, hogy több tej legyen, kipróbálhatod, amit én csináltam:

van egy szoptanít nevű szerkezet, több mint 10.000-be kerül, iéyet csináltam pár százból: kis befőttesüveg, kupakja kifúrva, bele vékony cső, pld etetőszonda nevű, gyógyászati segédeszköz boltban kapható. Az üvegbe teszed a tápszert, a csövet mellbimbóhoz és úgy a baba szájába, így szopizás közben kapja a tápszert, közben ingert kap a mellbimbó, és ettől több tejed lesz. Én így teljesen el tudtam hagyni a tápszert, pedig 2 hetes kora óta kellett és csak 10-2 gramm tej volt eleinte.

Amúgy meg inkább szopi után add a tápszert, mert akkor csak annyit iszik belőle, amennyi kell még neki és nem apad a tejed.

2013. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elottem szoloval. A tapszert a szopi utan kinald neki, igy kisebb az eselye annak, hogy a tejed tovabb apad. Csak ugyesen! :)
2013. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tehéntej alapú tápszer mennyire viseli meg a baba gyomrát?

Van jelentősége?

Ezek hipoallergének, nem?

2013. ápr. 29. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!