Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ültessek kislányom születé...

Mit ültessek kislányom születése alkalmából?

Figyelt kérdés
Valamilyen fát, esetleg valami cserjét, örökzöldet ültetni szeretnék nyáron született 4hónapos kislányom születése alkamából. Szerintetek mit ültessek? Valami alkalom illőt akarok, valami szépet, valami "értelmes" valamit szeretnék? Mit??
2009. szept. 26. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

valami sima gyümölcsfát, ha kertetek van.

Nem az a fontos, hogy fude ritka spéci legyen.


az a jó ha ehető gyümölcsöt termelő fát.

A lényeg az lenne, hogy a fa majd a kislányoddal együtt nő. És ha már picit nagyobb lesz, akkor mondhatod is neki, hogy egyidős vele a fa. Szerintem egy tök szép dolog lenne majd az életében, talán a fa alatt lenne majd az első csókja, stb:)

2009. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem is fát.

régen szokás volt fiúknál diót, lányoknál meg alma v körtefát ültetni

én kislánykoromban ültettem gesztenyét, idén termett először - a kislányom most 1 éves, és életében először innen szedtünk gesztenyét :)

2009. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs túl sok hely a kertben vagy nem akarod, hogy nagyra nőjön akkor pl. tündérfát. Ez egy ritkaság 2-3 magasra nő és az az érdekessége, hogy télen virágzik. Én is ezt fogok ültetni majd bár nálunk jobban jön ki mert a kislányom február végén született. Addigra pont tele lesz virággal.

[link]

2009. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Japán cseresznyét hallottam.


Én viszont gesztenye- vagy diófát ültetnék. Van termése és magas, tekintélyes, hosszúéletű.

A dió mellesleg a legyeket is távoltartja.

2009. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Akácfát,később jó lesz tüzelőnek :DDD
2009. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia.mi gyömölsfát ültettünk,egy cseresznye fát,én mindenképp olyat akratam ültetni aminek van termése is,mert a sima fa csak ugy ott áll,de olyan jó érzés termést leszedni arról a fáról amit akkor ültettál amikor a babád született.
2009. szept. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi tulipánfát kaptunk ajándékba. Első évben éppen három virág volt rajta, mint a kis családunk létszáma:-)
2009. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi fenyőfát ületettünk.
2009. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dió, alma.
2009. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9:20-as vagyok. esetleg aranyesőt. az tavasszal szépen fog virágozni. Bearanyozza az életeteket, akár a kicsi gyermek. kis helyet is foglal. Akár erkélyen, nagyobb cserében is elven.
2009. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!