Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szinte minden tápszeren az...

Szinte minden tápszeren az van, hogy 4hónaptól adható, akkor mit lehet adni az újszülöttnek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 14. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ami újszülötteknek való azt a gyerekorvos írja fel. Azt nem lehet recept nélkül kapni.
2008. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az újszülötteknek való tápszert a doki írja fel és jelenleg úgy tudom,csak receptre paikában adják ki,azért nem látod a boltokban.

Bár én a minap a DMben láttam 1-es számú tápszert,de nem igazán néztem meg milyen is,mert mi már 3-ast eszünk.

2008. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
óó értem,remélem nem lesz gondd,még a pocakban vagyunk,csak a gyerekorvosunk pont szabin lesz akkor én meg elfelejtettem felíratni,ha nem lenne tejem...muszály leszek a helyettesítő orvostól kérni akkor ha kell.És amúgy melyik a jó-mármint amit fel kell íratni abból???
2008. jún. 14. 14:10
 4/11 anonim ***** válasza:
A kórházban felírja a gyerekorvos,legalábbis nekünk már ott adtak receptet,mert nem igazán volt tejci.Milupának a HA 1-t,de gondolom orvosa válogatja.A DM-es is jó,de azt inkább később ad neki,mert az nem HA-s tehát nem hipoallergén.
2008. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk tápszeres a baba, mert 3 hétig tudtam csak szoptatni és akkor sem volt elég tejem. Először hozzátáplálás volt, aztán maradt a tápszer. Fel fog tenni egy-két kérdést. Pl nálunk van olyan a családban aki allergiás, ezért nekünk hypoallergén tápszert írt fel a doki. Milupa Milumil HA Start ez a neve. Az én picim teljes mértékben elfogadja. De van a Bepa-nak vagy a Humana-nak is tászere újszülöttnek. Majd a doki eldönti, hogy melyik jó a Te babádnak. Azt mondják, hogy a Humana is nagyon jó.
2008. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kköszönöm a segítséget,meg fogom kérdezni a khban ,hogy felírják e ott nekem.
2008. jún. 14. 15:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban nem írt senki receptet, hazajövetelkor írt a gyerekorvos, amikor kijött megnézni. Akkor BEBA1-est írt fel, nem HA-t, nem igazán értem, mostanában sok gyerekorvos egyből a HA-t írja, pedig sok esetben nem is kell. Na mindegy, majd a doki eldönti, hogy a te babádnak milyen kellhet.
2008. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már írtam,de még annyit,hogy nálunk pont orvost váltottunk költözés miatt kb.2hós korában. Mindkettő csak HA volt hajlandó felírni,pedig kb.3× annyiba kerül mint a sima. De mivel második baba volt,így én neten vettem sima tápszert ami a lányomnál már bevált és nem lett tőle baja. Húzta kicsit a száját a gyerekdoki,de így már hajlandó volt felírni a simát is.
2008. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is a HA-t (Beba) írták-minden előzetes kérdezősködés nélkül. Gondolom prevenció céljából. Gondolom a doki igyekszik megelőzni bármiféle allergia kialakulását.


De valóban, még receptre is 3x annyiba kerül mint a sima Beba1-es.

És vannak a patikában olyan 1-es tápszerek amiket recept nélkül is meg lehet venni (legalábbis most a neten ezt találtam).

2008. jún. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!Az én fiam már fél éves, két hete hagyta abba a szopizást, kezdettől a Milupa Milumil HA Startot kapta pótlásként is.

Aztán mikor abbahagyta a szopit, és 10 ezret költöttünk csak tápszerre havonta, én a Tescoban vettem neki 4 hónapos kortól adhatót, és ez is ízlik Neki, nincs tőle baja.

2008. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!