Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel éjszaka fél...

Miért ébred fel éjszaka fél óránként 7 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Kissé elszúrtam, mert eddig az éjszakai szopi után közénk tettem, pár napja pedig a saját ágyában kell aludnia. Sajna vagy ezerszer felébred egy este alatt, én meg lassan kipurcanok...
2009. szept. 24. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így kevés infó. Esetleg, ha felvázolnád a napirendjét, valamint, hogy miket eszik már....

Akkor hátha jobban tudunk segíteni, mert így sok minden oka lehet.

2009. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hiányoztok neki és azért ébred! Volt valami amit megszokott és most másként vannak a dolgok. Lehet hogy még pár éjszakába bele fog telni mire megszokja hogy a saját ágyába aludjon.
2009. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gyümiket, zöldségeket, csirkehusit eszik már, utána szopizik. A napirenddel nincs is gond, kiegyensúlyozott, nyugis baba nappal. Keveset sír. Éjszaka meg felriad, ilyenkor meg vissza kell altatnom. Az inye még csak be sincs dagadva, szóval szerintem nem a foga.
2009. szept. 24. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha csak fel-fel ébredezik és utána vissza tudod altatni, szopi nélkül is, akkor csak anyuka hiányzik neki, hisz még kicsi. Az én lányom is csinálta egy időben, olyankor megnyugtattam és aludt tovább. Volt, hogy egy nyugtató szó elég volt, de ha rosszat álmodott, akkor kivettem, megölelgettem, megszeretgettem és vissza. Elhiszem, hogy kivagy, de ez ilyen időszak, ő még olyan kis védtelen és te vagy a minden számára, a sok új hatás és dolog, ami éri, nehezen dolgozza fel. Hidd gyorsan elmúlik ez az időszak is. Próbálj kicsit nappal vele együtt pihenni, akár fél órát is, segít. Nehéz, de majd lesz jobb :).

Mi is tettük magunk közé, de gyorsan elvetettük ezt, mert odaszokik pillanatok alatt és az se neki, se nekünk nem jó, csak néha, de mindig... Most azért nehezebb is, mint ahogy írtad, mert veletek aludt. Meg kell nyugtatnod a kiságyban is valahogy, az az ő helye, szokja meg. De ugye nem szopin alszik el? Mert ha igen, akkor emiatt ébredezik éjjel, mert téged és a cicit keresi, hisz azon aludt el, mikor pedig megébred kicsit éjjel, már nincs vele, se cici, se anya és ez bizony ijesztő.

Kitartás, olyan kis tündériek, én még úgy szeretném szoptatni a kicsikém, de ő 16 hónaposan azt mondta nem kéri, megszeretgetett, megpuszilgatta a cicim, de szopizni nem akart már. Viszont az esti szeretgetés, a karomban nem maradhat el, és ő is igényli ezt. Én bele estem abba a hibába, hogy cicin altattam, nehéz volt helyrehozni. Én is már ki voltam, fél óránként felkelt és nappal se akart aludni....

Tehát ügyes légy és minden rendbe jön. Légy vele türelmes, akkor ő is megnyugszik, ne érezze rajtad, hogy már eleged van és aludnál egy jót éjjel, mert ha ideges vagy, azt is megérzi.

2009. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!