Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig ne engedjem...

Mennyi idős koráig ne engedjem hogy a gyerek arcát és kezét fogdozzák?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Mikor már önállóan mászik és megy, akkor már tök mindegy, mert ő mindent megfog (majd persze a szájába teszi a kezét rögtön). Úgyhogy szerintem addig.
2009. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Az én hathonaposomat sikerül mindig megfogdosni.

Legutobb épp hogy elfordultam egy percre mig az ajtot bezàrtam,azt làtom hogy egy idegen!kislàny azzal szorakoztatja magàt,hogy az ujjàt beledugta a kislànyom szàjàba.Ne félj olyan ideges lettem,de nem kiabàltam,csak mondtam,hogy a koszos ujjàt nem illik idegenek,söt senki szàjàba dugni.Erre megkérdezte,nem -e adhat csipszet a lànyomnak,meghogy ö kiakarja venni a babakocsibol.

Nem ismerem ezt a gyereket,most költöztünk ide,de mindennap 10-szer becsenget.Na a màsik meg hogy aki akarja az ugy is megfodossa a babàt mmax ha nem öleled magadhoz végig.

A legjobb ha idegeneknek sose engeded,rokonoknak baràtoknak én màr 4 honaposan odadtam kézbe,puszilni ha pusziljàk,csikorgatom a fogam,de ha meg szolnék,megsértödnének...

2009. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az én babám 9,5 hónapos. Idegenekre mindig rászólok, már ha látom, hogy tart a kezük a babakocsi fele. Honnan tudjam, hogy nem épp a taknyos orrát fogdosta előtte? Ismerősöknek már engedem, hogy megfogják, bár a kézmosáshoz még azért erősen ragaszkodok. Hiába mindent felnyal a babám a padlóról, a padlón nincs influenza vírus, az embereken viszont van.
2009. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Én odaadtam családtagoknak, miután kijöttünk a kórházból néhány percre. Persze kézmosás kötelező volt és ruhapelenkát kellett a karjukra teríteni. 2-3 hónapos volt, mikor elmarad a pelenka. Kb fél éves kora után nem foglalkoztam többé ezzel a kérdéssel, hiszen ekkor már mindent a szájába vett és kúszott, forgott.

Puszilgatni is lehetett, de ezt csak 4-5 hós korától tették, előbb egyértelmű volt, hogy nem kellene összenyálazni:-)

Most 10 hónapos, MINDENHOL mászik, MINDENT a szájába vesz és a kutyát kergeti. SOHA NEM VOLT BETEG!!!! Természetesen a másik oldalra sem kell átesni, de nem is kell ezt ilyen drasztikusan felfogni szerintem. Minél több a Domestos meg a fertőtlenítés, annál gyengébb lesz az immunrendszere és annál betegesebb lesz.

A kisgyerekre meg nem kéne haragudni, mert chipsel akarta megetetni, nem hiszem, hogy sokat olvasott a hozzátáplálásról :-)) Csak aranyos akart lenni a babával, mond meg neki, hogy ilyet még nem ehet, mert beteg lesz. Az meg, hogy a szájába nyúkál, hát gyerekek... ŰMagyarázd el neki, hogy nem szabad és kész.

2009. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem kiabàltam a kislànyra,egy szoval se irtam,haragudni azért haragudtam,mert az ujàt a kislànyom szàjàba dugdost.Nem hiszem te nem lettél volna ideges ha egy vadidegen gyerek teszi ezt a tiéddel.A csipsz csak hab a tortàn.Arol nem beszélve hogy én egy 6 éves gyereket nemigen hagynék csavarogni összevissza egyedül egy vàrosban.Na de ez csak példa akart lenni,hogy hiàba nem akarjuk,akor is megfog történni.
2009. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Franc a fejét aki lepontozza az embert,mert védené a kicsinyét!

Most is pontozhattok le,ettöl a fizetésem nem csökken...

Vigyétek akor a gyereketeket a malacok közé..

2009. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Ki írta, hogy kiabáltál a kislányra??

A másik válaszoló meg mi a fenét akar a fizetésével meg a pontozással? Amúgy a te rokonaid malacok? Hm... Az enyémek nem:-)))

2009. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Én mindenkit felpontoztam,mert mindenki hasznosat írt számomra .)

2009. szept. 24. 18:34
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Én pont ezért vesztem össze anyósommal, mert egyszerűen nem figyelt arra, hogy cigis keze, szája után egyből tapizta a gyerek kezét, arcát csókolgatta stb. Aztán végül csak belátta, hogy nem kéne, hiszen én se fogdostam a kis kezecskéjét, csak ha muszáj volt. Az első félévig nem engedtem senkinek.
2009. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jóreggelt!Na én meg apósommal vsztem össze mert örökké a cigis szájával a kislányom kezét puszilgata:(Rászóltam.Mondjuk a családom nagy részének esze ágában sincs a kezikéjét puszilgatni.Még mindig nem pedig 8hónapos mult.
2009. szept. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!