Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 4 hónapos...

Mennyit eszik 4 hónapos tápszeres babátok? És hány kg, cm?

Figyelt kérdés
Voltunk a dokinál és az én kisfiam 180-210ml között eszik napi 4-5alkalommal. Mikor mondtam a dokinak gúnyosan nevetett. Szerintetek sokat eszik?
2009. szept. 24. 07:53
 1/8 A kérdező kommentje:
7kg, és 65cm a babám.
2009. szept. 24. 07:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz mi anyatejesek vagyunk, de lehet azért segít. 4,5 hós a kislányom kb 7 kg és 68 cm. Szerintem teljessen normális a fiad súlya a magasságához. Ki tudja mi volt a baja a dokinak? Ne törödj vele!
2009. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

4,5 hós babám tápszeres.

Jelenleg kb 5,5 kg, 64 cm.

Naponta ötször eszik, átlagosan alkalmanként 160ml.


Nagyjából azt tartom figyelemmel, hogy testsúlykilogrammonként 150ml tápszert "kell" ennie. (Ez most mondjuk 5,5x150ml= 825ml lenne,de olyan 750-800ml eszik egy nap.)Amúgy meg annyit eszik amennyit kíván, soha nem vettem el tőle a kaját ha soknak gondoltam,és soha nem tömtem belé csak azért mert nem evett annyit amennyit kellene.

Nem eszik egyformán minden nap, és egyes étkezések is másképp alakulnak egy adott napon belül.

Nem duci baba, hanem inkább hosszú...a dokinéninek mindig az az első kérdése, hogy úúúú mérjük meg hány kiló, eszik rendesen?

2009. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

09:05-ös válaszoló vagyok.

Most nézem, hogy a babád ha 5x eszik és a nagyobb 210ml mennyiséget, akkor pontosan a számításoknak megfelelően eszik.

Csakhogy! Ne feledjük, hogy a számítások azon alapulnak, hogy testsúlykilogrammonként "kell" 150ml ennie, így fennálhat egy "ördögi kör", hogy minél ducibb annál többet kell ennie, pedig nem.Szerintem inkább 180 körül kéne adni neki,de hangsúlyozom hogy ez pusztán az én saját véleményem, "csak egy anyuka vagyok", nem szakember.

Az sem baj ha szed egy kicsit magára, mert ha majd kúszni-mászni kezd úgyis lemozogja.

De például olvastam hogy a csecsemőkorban túlhízlalt babáknak nagyobb az esélye a felnőttkori súlyproblémákra.

Na épp eleget írtam ahoz hogy mások bele tudjanak kötni, nem locsogok tovább! :-))

2009. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaaaaa, még mindig 09.05-ös válaszoló vagyook.

Csak azt felejtettem el mondani, hogy az is nagyon lényeges, hogy milyen súllyal (és hosszusággal) született a baba...

Mert pl az én kislányom 50cm és 2860gramm volt.Ehez képest szépen fejlődik.

Még az is eszembe jutott, hoyg azt mondta nekem a védőnőm, hogy 6 hós korára "kell" megdupláznia a születési súlyát, és 1 éves korára lesz 10kg körülbelül.


De hát a babák is olyan különbözőek mint mi felnőttek, van 150kg felnőtt is meg 50 kg is. :-))

2009. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az én kisfiam 3850gr, és 51cm-rel született. Nem tömöm bele a kaját, de ha sír mert éhes, persze adok még neki. Amúgy mindig 180ml-vel kínálom meg, de van amikor meg sem eszi, de van amikor többet kér.
2009. szept. 24. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Na látod a te babád épp egy kilóval nagyobb súllyal született.Akkor viszont teljesen jó így szerintem, az is amennyit eszik meg a mostani súlya!
2009. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Minden jót!
2009. szept. 25. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!