Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha a 7 hónapos...

Mit csináljak ha a 7 hónapos fiam nem hajlandó még mindig kanállal enni, ezért nem tudom a tápszeren kívül hozzá táplálni?

Figyelt kérdés
Már másfél hónapja próbálkozok de semmi.Mindent próbáltam,de bármit elutasít ami kanalas.Össze húzza a szját,kiveri a kanalat a kezemből,elfordítja a fejét,és ha nagy nehezen sikerül becsempésznem a szájába akkor is kiköpi.
2009. szept. 23. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy egy kicsit éhesebben add neki. (Tehát tápszer után 3-4 órával!), és műanyag kanállal, mert ha a foga jön, akkor a fém érintése rossz lehet az ínyének. Türelem, előbb-utóbb fog enni kanállal, bár gondolom, milyen rossz lehet Neked most.
2009. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem, ha nem nagyon megy a kanál, akkor főleléket cumisüvegből is lehet neki adni, megfelelőre hígitva, és főzelékes lukú cumival.
2009. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozz türelmesen.Ha már 4 hónaposan elkezdted volna a hozzátáplálást,nem lenne ilyen gondod.Most már csak a türelem segíthet.Lehet,hogy az íze nem tetszik annak,amit kap.A főzelékeket próbáld behabarni,sózni stb.Lehet,hogy ez a baj.
2009. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az 1. meg a 2. vagyok. :) Ez érdekes, mert erre, amit a 3. írt, régen "ugrottam" volna. Hogy mi az hogy 4 hónaposan tápláljuk hozzá, ha kell, ha nem... De az élet igazolta, a védőnőm és a dokim is azt mondta, hogy sokkal "könnyebb az élet" azokkal a babákkal, akiket már 4 hónaposan elkezdenek hozzátáplálni (függetlenül attól, hogy anyatejes-e vagy tápszeres-e). És igazuk van, úgy látom, a saját és a baráti körömben lévő gyerekeken tudtuk ezt "lemérni". (bocsi a kicsit off-ért).
2009. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az öledben ülve etesd!

A bal kezed a háta mögött van, tartod és fogod a kezecskéjét, hogy ne kapálózzon, a jobb keze a te hátad mögött legyen.

2009. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Türelem!! Próbáld később, esetleg hívd el a védőnőtöket, hogy segítsen. Ne görcsölj rá, mert ellenkezést váltasz ki belőle!
2009. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Etesd vágott cumiból. Nekem csak abból hajlandó enni, de igy nagyon izlik neki. (Még azt is ki kellett vágnom, hogy bőven jöjjön belőle.)
2009. szept. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!