Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-ik baba mikor jöjjön? Vagy...

2-ik baba mikor jöjjön? Vagy nállatok ennyi időre jött az első után?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert egyáltalán nem vagyok tisztába juttatásokkal.Ha azután születik amikor az első már elmult 2 éves..akkor mi van?Mi az ami jár,ugyanugy ellehet menni begsibe a munkalyről?vagy h is van ez??

És kaphatom a tgyást..stb ahogy az elsőnél???vagy mi van?


2009. szept. 23. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
akkor jöjjön ha már nagyon-nagyon vágysz rá.
2009. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vágynui vagyom rá..meg nem is annyira az nayagiak a fontosak csak sajnos..vmiből fel kell nevelni...és egyáltalán nem avgyok tisztába ezekkel a törvényekkel h mi mikor meddig hogyan jár..???gondoltam itt van aki okosabb nállam és segítene!!
2009. szept. 25. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:
én csak a sajátomat mondhatom. a lányom majdnem 2 éves volt, mikor a fiam született. a gyesem 25000ft maradt. nem jár ekkor a második gyerekre gyes. a 2. gyerek után akkor kapok, ha a nagy betölti a 3-at (a nagy után ugye ekkor már nincs.) a családi pótlék gyerekenként van. tehát ez 26000ft. tehát én a 2 gyerek után havonta 51000ft-ot kaptam/kapok összesen. az anyaságit a második után is megkapod. Kicsit szűkös ez az összeg. ha a férjem nem 2 munkahelyen dolgozna, nem vállaltuk volna a 2.-at. Sajna mindennek az ára felmegy...és a fizetés ezt nem tudja követni.
2009. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én végig jártam ezt a kérdést már töviről hegyire. Alapból (legalábbis én így igényeltem az elsőnél) jár ugye 1-szer az anyasági támogatás(64ezer valamennyi), tgyás 6 hónapig ,utána gyed a gyerek 2. szülinapjáig ( ez max .bruttó 101 000 Ft (nettó 83 e)vagy a fizud 70%-ig + családi pótlék . Ezek után jön a fergetegesen nagy összegű gyes, amit a 3.év ig kaphatsz, ha megigényeled. Na itt jön a kérdés, hogy mikro születik meg a 2. babóca. Ha gyed alatt (betöltött 2.ig) akkor a gyed 70%-a, ha kicsit később, de a munkáltatóval még le lehet papírozni, hogy vegyen vissza arra a kis időre (akár csak a bentragadt szabik letöltésééig is) akkor még a magasabb összeget kapod.Ha viszont megigényeled a gyest (ez már úgytom nem számít biztosított jogviszonynak?? ) és utána születik, akkor már ez lesz a mérvadó a "fizu" szempontjából.Nnna ez most elég kacifántos lett....remélem ki tudsz belőle hámozni valamit :)
2009. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy július 1-gyel törvénymódosítás volt és már másképp járnak a juttatások. Sajnos a részleteket nem tudom. De van benne valami olyasmi, hogy a 2. gyerek után csak akkor jár a GYES (TGYÁSt nem tudom jár-e), ha van 1 év biztosítotti jogviszonyod minimum, és annyi ideig, amennyi a munkaviszonyod. Tehát, ha 1 éved van meg, akkor egy évig jár. Ha két évet dolgozol, akkor két évig jár. De maximum 3 évig (vagy kettő, nem is tudom).

Írj a MÁK-nak, ott biztos adnak felvilágosítást :) .

2009. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

EGyszerűbb, ha 2 éven belül esel teherbe, tisztább ügy:-)

Én gyesen vagyok, tehát ez engem nem érint, de 21 hónap lesz a kettő között.

2009. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most jár le a gyedem októberba és 20 hetes km vagyok.A munkáltatóm vissza vett táppénzre.Februárig tápénzen vagyok és így szülés utánn mindent kapok úgy mint az elsővel csak ici-picit kevesebbet.
2009. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves 15.58-cas hozzászoló tévedsz nem a Gyes jár hanem a Gyed,tehát ha valaki 1 éves dolgozott 1 év Gyed jár ha pedig 2 akkor kettő évig de sajna ennyi mert max 2 évig járhat a Gyed!

üdv

2009. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jelen kormányrendelet szerint ha 2010 május 1 előtt születik a baba,(ha még nem fogant meg, akkor ugyebár ez már nem lehetséges) akkor, még a "régi rendszerben" 3 éves korig járnak a juttatások, ahogy már fentebb megírták, utána viszont csak a gyerek két éves koráig.:o(
2009. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezen én is filóztam már. 30 vagyok és az első babán dolgozunk, de a korom miatt nem hagyhatok 3-4 év különbséget a 2.nál.

Én már tuti a 2 éves rendszerbe esek bele szóval 2 évig fogok gyedet kapni.

Azt visoznt nem tudom, ha 2 éven belül születik a 2. akkor a 2 év után újraindul a tgyás, az anyasági és a gyed?

2009. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!