Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos baba kaphat bolti...

5,5 hónapos baba kaphat bolti tejet?

Figyelt kérdés
Pár hete kisbabám tápszeres kiegészítésre szorul, de mindenki / anyu, anyós, szomszéd, sógornő stb. / azt mondja, hogy adjak neki inkább felforralt bolti tejet egy kis reszelt háztartási keksszel, mert "a tápszertől csak a feje nő". De én nem merek tejet adni, mert úgy tudom azt 1 éves koráig nem szabad, de folyamatosan csesztetnek..., miért nem szabad? Valahogy le kell állítanom őket. Vagy nekik van igazuk? Segítsetek légyszi!
2008. jún. 13. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazuk. Ne adj a babának bolti tejet, ráér még. Ebben a korban ha nincs anyatej, a tápszer a megfelelő. Gondolj a tejallergiára, és mondogasd a rokonoknak is, meg egyébként is, a te gyermeked, úgy nem bírom, mikor nem hagyják dönteni az anyát.

Meg gondolom, már kóstoltattál vele vmilyen főzeléket, vagy gyümölcsöt (almát) akkor meg miért nőne a feje. :) Szerintem akkor hízik meg a tápszertől a baba, ha csak azt és sok mennyiséget eszik belőle.

2008. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem szabad bolti tejet adni 1 éves koráig,mert nincsennek meg azok a vitaminok amik a tápszerben megvannak.A másik meg allergiát okozhat a babádnak.Nem igaz a babának nem nől meg a feje tőle.Én a második gyerekemnek adtam tápszert 5,5hónaposan.Igazán,hogy kicsi a gyerekem nem fújta fel.A tápszer dobozán rá van írva,hogy milyen jó tulajdonságai vannak.Mutasd meg nekik olvassák el.
2008. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is tápszeres 3 hónapos kora óta, nem nő tőle a feje, ez egy hülyeség. A régebbi tápszerek lehet, hogy eredményeztek ilyesmit, de ezek már sokkal korszerűbbek. Nekem a fiam majdnem nyolc hónapos, most tartok ott, hogy már kap tejhigítást (tudom, hogy egy éves korig nem lehetne, de azért a régieknek is van néha igazságuk, pl. öcsém is tejhigítást kapott ennyi idősen). De nem ám állandóan, hanem annyi, hogy tízórainak nem fogadja el a tejpépet, szerinem is nagyon por-íze van, ezért 2/3-os tejből tejbegrízt kap, az kb. ugyan az, mint a tejpép, csak finom is. De amúgy nem ihat még ekkora baba tejet.
2008. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Neked van igazad, NE adj neki bolti tejet!

A tehéntej idegen faj teje, ezért okozhat allergiát a benne lévő fehérje. Nem biztos, hogy azonnal allergiás lesz tőle, de nagyon megterheli az immunrendszerét, ezért akár későbbi allergia (akár felnőttkori!) forrása is lehet a korai allergénekkel való találkozás. Régen ezt nem tudták, van is rengeteg allergiás a mai felnőttek között! Mára sok-sok kutatás bizonyította, hogy ez összefügg! A babapiskótával ugyanezért vigyázz, abban meg tojás van, azt sem kaphat 1 éves kora előtt!

Még egy dolog: sok orvos, védőnő, (aki nem a régi iskola megkövesedett maradványa) onnan tudja, hogy a baba korán kap tejfehérjét, hogy ugrásszerűen megnő a légúti megbetegedések száma a picinél. Lehet, hogy ez most első hallásra furcsa, de az összefüggés ott van, hogy az allergén fehérje nagyon leterheli a baba immunrendszerét, ezért nem marad "kapacitása" a különböző egyszerű kórokozók ellen védekezni.

Csak azért írok ennyit, hogy tudj mit mondani a rokonoknak :)

Azt fogják majd mondani, hogy "persze, de Te is, meg ez is, meg az is kapott tejet pár hónaposan, mégsincs semmi baja". De a másik, meg a harmadik meg allergiás mindenre. A legújabb kutatások szerint épp a korai idegen fehérje az EGYIK oka.

Na nem akarok tovább okoskodni, csak megpróbáltam valami érvet felhozni, amit Te is tudsz mondani a "tejpártiaknak".

De ne hallgass senki másra, csak magadra! Úgy csináld, ahogy Te jónak látod, akármit mondjanak mások!

2008. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is így gondoltam.:-)
2008. jún. 13. 16:29
 6/6 anonim válasza:
Nem!
2008. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!