Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bekötötte vki a babója hüvelyk...

Bekötötte vki a babója hüvelykujját, hogy ne szopizza? Tényleg igaz, hogy csak az első két nap a gáz és elfelejti? A védőnő mondta, hogy csináljam ezt. Nincs szívem

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én babám nem a hüvelykujját, hanem a mutató és középsőujját szopizza. Eszembe se jut, hogy bekössem neki! Valaki rágyújt ha feszült, fáradt, stb., más az ujját csipkedi, megint más a szája szélét v. a körmét rágcsálja. Nem hiszem, hogy lelkileg jót tenne neki ha egy számára megnyugtató dologról drasztikusan, erőszakkal leszoktatják.

Szokták mondani, hogy a fogsorának nem tesz jót, erre csak azt tudom mondani, hogy nekem cumim volt, a két testvérem szopta az ujját, mindhármunknak gyönyörű, majdhogynem szabályos ívű a fogsorunk, szerintem nem ezen múlik.

2009. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ujjszopás teljesen természetes dolog, az egészséges babák leszoknak maguktól róla, amikor már akad érdekesebb dolog is, és lankad majd az igény a szopásra (meg a szopóreflex). Úgyhogy ne kösd be, ez valami nagyon idejétmúlt dolog lehet.
2009. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Növérem mindent kipróbált a fia mégis még mindég szopja az újját.3,5 éves.Leginkább akkor,ha fáradt.De nagyon csúnya.Engem rendesen idegesít mikor látom.A lányom egyböl utánnozza amikor meglátja.Nem engedem neki.

Van egy keserü folyadék,amivel belehet kenni az újját.Direkt körömrágásra e´s újjszopásra van.Gyógyszertárban lehet venni.


Szerintem 2 nap alatt nem fogja elfelejteni.

Ez egy nagyon rossz szokássá fog válni.Szerintem.Ha pedig oka van rá,akkor meg ha erröl leszokik,rááll majd másra.

Mennyi idös???

2009. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mikor szoknak le a babák az ujjszopésról?
2009. szept. 22. 13:42
 5/6 A kérdező kommentje:
14,5 hós
2009. szept. 22. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
2. vagyok. Én 14 éves koromig szoptam az ujjam, ha uncsinak találtam az eseményeket (olvasás, tv nézés, várakozás közben pl.) Aztán megtetszett egy fiú, és rögtön le is szoktam :D
2009. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!