Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most akkor hogyan is van...

Na most akkor hogyan is van ez a hozzátáplálás?!?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam. Eddig követtem a védőnő utasításait, de már teljesen összezavart.

Először (4 hónaposan) jöttek a gyümölcsök, utána (5 hónaposan) a krumpli, sárgarépa, tökök, stb. Most hogy voltunk tanácsadáson, megkérdeztem,h. írathatnánk-e fel gyógyszertári tejbepépet/darát, ami 4 hónapos kortól van. Erre elég gorombán visszaszólt,h. azt majd csak akkor ha már főzeléket eszik. Néztem rá nagy bociszemekkel,h. mégis milyen főzelékre gondolt, mert arról még semmit nem mondott...Kicsit felkaptam a sz@rt és adtam a picinek (fél éves) a tejbepapiból, amit egyenesen imád! Ugye nem lesz baja tőle? Nem értem a védőnőt, milyen főzelékre gondolt?!


2009. szept. 22. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, ha csak egy emberre hallgat az anyuka. A védőnők pedig sok esetben ilyenek -saját tapasztalat is :(

Olvass utána a témának könyvekben, neten, és ne hagyatkozz csak egyetlen ember tanácsira. Gondolom, ezek után eszedben sincs...

A picidnek való tejpépek már bőven vannak a boltokban, miért ne adhatnál neki?

2009. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ezt én sem értem. Mi 5 hónaposak vagyunk főzeléket még nem evett, tejpépet adok neki néha azt imádja. Egyébként meg gyümölcs. Sőt kap néha üveges kaját is, hisz már van 4 hónapos kortól is, de az sem főzelék volt. Nem hiszem hogy baja lenne tőle.
2009. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehogy màr mindenben a védönöre halgass!

Nekem is mondott olyan dolgokat hogy csak néztem!

Igenis van hozzàtplàlàsi tàblàzat,azokban levan irva mit mikortol adhatsz.

6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica


7 hónapos kortól adható

banán, körte, narancs, citrom

paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma


8 hónapos kortól adható

kenyérhéj, kifli

szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye

zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,

vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,

sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab

hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal

Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,

natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként

árpa, rozspehely

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán

gyümölcsteák


10-11 hónapos kortól adható

káposzta, padlizsán, zöldbab, rebarbara, mángold

főtt tojássárgája heti 1-2 alkalommal


1 éves kortól adható

uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve), retek,

vöröshagyma és fokhagyma nyersen,

szójatofu, szójatej, csicseriborsó, szójabab, paprika

tehéntej, vaj, tejszín, tejföl, kecsketej, és kecskesajtok,

juhtúró, juhsajt

teljes kiőrlésű gabonák, köles, hajdina

méz, tojásfehérje, mandula, napraforgómag,

tökmag és egyéb olajos magvak

gyógynövényteák (menta, cirtomfű, csalán)



Másfél éves kortól adható

kiwi, ribiszke, feketeribiszke, szeder, egres,

csipkebogyó, áfonya, som, málna, eper, szamóca,

déligyümölcsök (ananász, mangó, grapefruit stb.)


tejtermékek (sajt, túró, kefír stb.) - csak 8 hónapos kortól adható

tej - 1 éves kor után adható, 2 éves korig ne adj csökkentett zsírtartalmú tejet a babának!

méz - 1 éves korig a botulizmus fertőzés miatt kerülendő

kifli, kenyér - csak 8 hónapos kortól adható

tojás - 10 hónapos kortól adható

aprómagvas gyümölcsök (eper, szeder, áfonya, ribizke stb.) - ha éppen szezonja van, már 1 évesen megkóstolhatja, de inkább várj vele másfél éves korig

mogyoró, dió - csak 1 éves kor után (allergizál és félre is nyelheti), az amerikai mogyorót 2 éves kor után adhatod, mert súlyos fulladásos allergiás reakciót okozhat!



Tàpszeresek màr 4 honapos kortol megkezdhetik a hozzàtàplàlàst,természetesen ami a tàblàzatban 6 honapos kortol van,azt tàpszeresek 4 honapos kortol ehetik.


Bébiételek,stb a boltban levett polcrol egyértelmüen adhatoak a fltüntetett kortol.

2009. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Főzeléknek hívhatunk két dolgot is:

- az egyik a tényleges főzelék (amit mi is főzelékként fogyasztunk), pl. krumpli, sárgarépa, sütőtök, satöbbi.

- a másik ugyanezek hússal.

Hogy ennek mi köze a tejpéphez, azt a védőnődtől kérdezd, mert én nem tudom elképzelni se!

Nem tudom, milyen tejbepapit adtál neki (gondolom, nem sima tejből), de a dokival írass ki tejpépet, ha nem ír neki, akkor vegyél a boltban.

3 gyerekes anyuka

2009. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Főzeléknek számít ha valamilyen zöldséget,gyümölcsöt sürítesz burgonyával,rizzsel,hússal. Amint írtad evett a babád tököt,burgonyát,répát, gondolom ezek keverékét,gyümölcsel stb... Szóval akkor evett főzeléket :)

Ha mész legközelebb a védőnőhöz akkor mond meg neki, ha eddig rendesen felvilágosított, akkor most is tegye meg. Nem muszáj mindíg rá hallgatni, én sem tettem, de mindíg kérdeztem őt és az orvost is. Persze az ésszerűség határain belül cselekedtem, tehát nem adtam 6hónaposan tojást meg pörköltet. Az én babám 5hónaposan almával kedte, majd őszibarack,sütőtök,répa,burgonya. Délelőtt adtam neki gyümölcsöt, délután meg a "főzeléket"(alma-répa-burgonya,sütőtök-alma-burgonya...). Az 5.hónap végén már tettem bele neki csirkemellet is. Utána kapott cukkínit,céklát,zellert,gesztenyét. Segítségül van pár oldal ahol nézelődni szoktam, ilyen pl a babaszoba és a kismamablog. Átnézem miket ehet, megkérdezem a dokit és a védőnőt, hogy mi a véleménye, de én döntök. Szerintem a tejpéppel nem csináltál rosszat.

2009. szept. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!