Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tesztek a babátok főzelékébe...

Tesztek a babátok főzelékébe sót? Csak azért kérdezem, mert van aki odaadja a húslevesből a zöldségeket, de az ugye sós, fűszeres. Vagy ha néha kap ilyet, az nem gond?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 hónapos kora óta kap húslevesben főtt zöldségeket és csirkemellet. Ergo azóta (most 10 hónapos) mindenbe teszek picike sót, vagy (és) zöldfűszert, plusz kicsi olívaolajat. (Sőt, ha olyan jellegű a főzije, akkor sajtot is reszelek bele néha).


Attól függ, mennyi idős a baba. A mi 10 hónaposunk már bőven eszi a mi ételeinket is.

2009. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az enyém 6 hónapos, és több helyen olvastam hogy 1 éves koráig nem kaphat sót.
2009. szept. 21. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Én ha külön főzök neki, akkor nincs benne, de simán adok a saját sózott levesünkből is.

Nem vérre megy ez az egész, nem fekete és fehér. Csak lazán, okosan, de könnyedén kell csinálni ezt a hozzátáplálást. Nem kell rástresszelni ilyesmire :)

2009. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

1. vagyok. Én 6 hótól fokozatosan szoktattam az ízekhez, természetesen erősen mérsékelve a fűszerezést, de azért picit érezni lehessen rajta.


Ugyanis azt vettem észre, hogy a húslevesben főtt zöldség-husi turmixot sokkal szívesebben fogyasztotta, mint a bolti üveges fűszertelen, illetve az általam készített só nélküli kajákat.

2009. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én szívesebben adom azt a zöldséget ami a levesbe főt mert annak van íze.eleinte csak sima vízbe főztem a zöldséget,de nem ízlett Nekem,nagyon rossz volt.

Úgy gondoltam,hogy ha nekem nem jó akkor bébimnek sem,és valóban sokkal jobban,szívesebben eszik a kincsem ízesebb főziket!

2009. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy szoktam, hogy ha a babának főzök direktben, akkor abba nem teszek sót, ha a miénkből veszek ki zöldséget és husit, abból nem hagyom ki. Hozzáteszem, nálunk az egész család úgy szereti az ételeket, hogy csak minimálisan sózzuk.
2009. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Az én gyerkőcöm nem eszi meg a só nélkül főtt ételt,úgyhogy teszek bele.Nekem a gyerekorvos mondta,hogy lassan hozzá kell szokatni a mi ízvilágunkhoz,néha egy pici delikátot is rakok,vagy ha magunknak olyat főzök amit ehet akkor azt kapja,pl:levesből zöldség,husi. 6 hónapos
2009. szept. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem védőnő mondta a hozzátápi kezdetén, hogy kicsit lehet sózni-cukrozni, hogy normális íze legyen a kajának. Na ezt az én lányom biztos hallotta, mert só nélkül semmit nem evett meg. Cukrozni viszont sose kellett neki.

Semmi baja nem lesz ha kap egy kicsit, de ha megeszi só és cukor nélkül akkor az a legjobb.

2009. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dokinénink azt mondta,hogy nyugodtan lehet nekik picit sózni,cukrozni. 7 hósak vagyunk
2009. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!