Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi házban lakók: apa...

Családi házban lakók: apa mennyit foglalkozik a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nálunk apa hajnalban megy dolgozni, későn este jön, hétvégén füvet nyír, fát vág, kamaraajtót szerel...szóval mindent, amit neki kell. De ez azzal jár, hogy még hétvégén sem sokat látjuk, és ez engem megvisel.

Sokszor irigyekedem a szomszédokra, akik társasházban laknak, apa sokszor sétáltatja a kicsit, elmennek délután a városba, folyópartra sétálni, fagyizni, csavarogni-mi sosem teszünk ilyet, mikor is tennénk?

Nálatok hogy van ez? Hogy oldjátok ezt meg? Mikor vagytok együtt?


2009. szept. 21. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szia.igen egy kertes házban sokminden amit csinálni kell,mi legtöbbször vele vagyunk ilyenkor,mondjuk ő olyan 4 körül ér haza,és nincs minden nap tennivalója,vagyis ugy alakítja,hogy ne legyen.megszervezi azt is mikor hová menjünk esetleg egy kis kikapcsolódásra,sétákra is szívesen velünk jön.Aztán másnap csinálja esetleg a dolgát.ha tudunk ilyenkor is ott seretepertélünk körülötte,ha nem igyekszik velünk lenni.hát nem könnyű,de sosem laknék panelba.ott ilyen gond nincs,de a kert és az udvar,megfizethetetlen egy kisgyermekes családnak.
2009. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Én nem irigylem a paneleseket,laktam és végülis máig ott laknék(BP),de leköltöztünk anyósomékhoz vidékre amikor megtudtuk,hogy útban a baba:)

ÉN még csak terhes fázisban vagyok,de nálunk ilyen gond nincs,mert mondjuk jó én is melózom még és párom is,de mondjuk mi együtt csinálunk mindent munka után.A fűnyírást megtudom én is,a babának ettől nem lesz baja,ő addig fát vág.A csapot én szoktam szerelni mert ő nem ért hozzá,de mondjuk a kertben a nagyobb dolgokat,mint mondjuk idén a krumpliásás,vagy a zöldésgek kiszedése már az ő és anyukájáék reszortja:)Szóval nálunk szerencsáre munkamegosztás van.Amikor megszületik Abigél,nem kell füvet nyírni mert tél lesz:D,de a többit én is megtudom vele csinálni,amikor pedig már lehet füvet vágni,zöldségezni,ezt azt,akkor már nagyobbacska én is megtudom csinálni,de mondjuk sem párom sem apósom ezt nem engedi majd:D

2009. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyan társasházban lakunk, így nincs ilyen gond, de tesómék kertesben. Ott apuka egész hétfévén a gyerekekkel van, mert mennek ki vele a kertbe. Pl ha fát vág apa, akkor jön a kiskrapek egy műanyag fejszével és ő is, van pici játék fűnyírójuk, barkácsfelszerelésük. Amikor építették a garázst, akkor a pasik talicskában hordták a homokot, gyerekek játékvödörrel, talicskával stb. Persze ez már csak nagyobb, járni tudó gyereknél működik.
2009. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért sok olyan kinti meló van ami várhat. Egyébként meg mi is kint vagyunk vele. Az a legjobb a kertes házban, lakásban, hogy egész nap kint lehettek. Miért nem mentek ki a levegőre? Nálunk úgy van, hogy főleg én foglalkozom a kertel mert csak virágok vannak meg fű (amit nyírni nem nagyon kell mert letapossuk), de ha apának van kint dolga ott vagyunk körülötte, segítünk neki amit tudunk és talán így hamarabb végez Ő is. Addig a baba elvan a babakocsiban és néz minket.

7 hós

2009. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is kertesben lakunk. Párom csinálja a kinti dolgokat, én a bentit. Fél ötkor jön haza a munkából. Ha a kicsi nyügös, akkor a fözés elmarad, a párom van este vele, én annyit fözök, hogy elég legyen másnapra is, és ö majd másnap csinálja a kinti munkát.
2009. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy megy, mint nálatok :-)

Mi is alig "látjuk" egymást még a kerten, házon belül is, mert mindegyikünk csinálja a maga dolgát, ahogy ti is.

De igyekszünk azért egy pár órát együtt tölteni hétvégente. Például késődélután, estefelé elmegyünk egyet biciklizni a gyerkőccel, vagy kimegyünk együtt a játszótérre, vagy együtt megyünk mind a hárman bevásárolni. Ennél többről nem is álmodom, mert már gyerekkorom óta megszoktam, hogy egy kertes házzal ez vele jár. Egyébként a társasházban sem mindenhol "idilli" a gyereknevelés. Éppen most

2009. szept. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocs, véletlen lemaradt a vége... szóval:

Én például éppen most kezdem észrevenni, hogy a szomszédban lévő sorházban milyen cirkusz megy folyamatosan. Mivel a lakáson belüli takarításon kívül más teendőjük nincs, és unatkoznak, így az apuka folyton piszkál valakit, általában valamelyik szomszédját valami hülye dologgal. (Például: büdös a szomszéd kutyája, miért nem takarítják gyakrabban a kennelt / este felérzik a szalonnasütés szaga a másik szomszédból / kátyu van az úttesten, ahol a szomszéd bejár a telkére...) Rengeteg unatkozó ember van, akiknek ez a legnagyobb problémája. (Ja, igen a másik szomszédasszony meg feljelentéseket írogat, már a harmadikat, most éppen azért, mert nem takarítják a járdát szembközt vele.)

2009. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!