Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudtátok normálisan...

Mikor tudtátok normálisan megetetni a babátokat?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos, kb 2 hete eszünk egy kis gyümit, répát stb. de ahogy kinézünk utána, ő is meg én is... Új ruha mindkettőnknek, etetőszéket be a zuhany alá és az összes kaja az előkén meg a ruhán, meg a tálcán meg a földön. Nem ízlik esetleg neki semmi? Vagy hogy szokott ez történni?
2009. szept. 21. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát kb így ahogy leírtad :-) Most ugyanezt képzeld el ikrek esetében, mert nálunk ketten vannak, csak már idősebbek.

Nem hiszem, hogy nem ízlene a picinek az étel, csak még szokatlan. És még ügyesedni kell a babának is, meg a mamának is. Kérlek, ez utolsó mondatomat ne sértésnek vedd, hanem tapasztalatnak.

2009. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem veszem sértésnek, miért venném. Természetes amit írtál,és köszönöm!
2009. szept. 21. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg a Nestlés kanállal evett addig mi is így néztünk ki, majd két hét múlva mikor a kezembe akadt az Aventes kanál, azóta nincs gond. Akkor van maszatolás ha én engedem...tehát minden kajánál, de csak azért mert Ő külön tányérban is turkál, külön kajában. Amit én etetk vele attól nem lesz aszatos. Nagyon jó ez a kanál, szeretem nagyon. Egyik nap messze, vásárolni mentünk, és nem értünk volna haza kajaidőre, ezért vittem. Meg sem látszott rajta hogy evett, meg is dícsértem hogy milyen ügyes :o)

Most 7,5hónapos.

2009. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Áhá, szóval kanálfüggő is a dolog? A MAM ezekszerint nem jó. Vagy még tényleg teljesen új a dolog, és össze kell szoknunk "evésügyileg"
2009. szept. 21. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt szerettem volna még írni, hogy én először a kanalat betettem a szájába és megvártam amíg kiszippantja belőle. Egy idő után rákapott hogyan kell, és nagyon ügyesen eszik azóta. Ha nem kell neki, összeszorítja a száját, vagy ha nem ízlik akkor fintorog és kitolja a nyelvével. Az új ízeket kóstolgatja, ízlelgeti, ha nem ízlik keresek mást és azt hanyagolom.
2009. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sima kávéskanállal etetem.A legtutibb nálunk,ha ölbe veszem,átkarolom a kezeit.Van három-négy erre a célra használatos polóm,pelenkát,vagy törölközőt kötök a baba nyakába,de így is keni jobbra-balra.
2009. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!