Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem megy még a 15...

Miért nem megy még a 15 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Ugye nincs semmi baja?Van még valaki akinek ilyen későn indult el a babája?
2009. szept. 21. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi baja.De ha nyugtalanit akkor vidd el egy szakorvoshoz.

7 hos kislany anyukaja

2009. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Beszélj orvossal,ő tudja megállapítani,hogy csak lusta vagy esetleg szüksége van egy kis tornáztatásra.pRÓBÁL MÁR FELÁLLNI VAGYMÁSZIK ESETLEG?
2009. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért nem megy, mert majd 16, 17 vagy 18 hónaposan indul el. Biztos nincs pl. testvére, aki állandóan mozgásban van, és arra készti, hogy elinduljon. Vagy épp a családotokban szokott ez így lenni, kérdezd meg a nagyszülőket. Ráadásul kisfiú, bár nem törvényszerű, de ők lassabban kezdenek mozogni, DE aztán meg sem állnak!

Nyugtatásképp írom, az enyém 14 hósan kezdett mászni, 16 hósan imbolyogva járni. Eltelt 10 hónap. Most a 3 éveseket lekörözi futásban és egész nap mozgásban van.

Persze az orvost megkérdezheted, ha nagyon aggaszt. Biztos ajánl különböző tornákat (egy-kettőt én is próbáltam, ha kéred írom). Ha nagyvárosban élsz, van babaúszás, babajátszóház...Ott is fejleszthető. Gond viszont, ha 18 hósan sem indul el. Az már több probléma jele lehet. Egyébként akik később indulnak el járni, lehet,hogy később is fognak pl. beszélni, mert ugye a járás élménye miatt az az agyközpont fejlődik előbb, majd a beszédközpont késve.

Úgyhogy gyűjts erőt a továbbiakhoz Te is ebben a pár hétben! Később már nem tudsz annyit pihenni mellette.

2009. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igen már egyedül feláll és leguggol meg lépeget a bútorok mellett,pár hete megfogja a kezünket hogy vezessük.A doktornő szerint nincs baj,de azt mondta kérjek időpontot az orthopédiára.Október 27-re kaptam.
2009. szept. 21. 13:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és mászik ezerrel.Tényleg nincs testvére!
2009. szept. 21. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmiről nem vagytok lemaradva.Az én kisfiam 15.5 hós volt,amikor elindult(most augusztus végén).Ő is ezerrel mászott addig.Ehhez képest a bátyja már 1 évesen tepert.Mégis mindkét gyerekem makk egészséges.
2009. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Mint írtam van testvére,és 3 hós kora óta visszük babaúszásra,és egy sajtkukac,mert 1 percig sem tud megmaradni egy helyben.Mégsem indult el előbb.
2009. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 héttel 16 hós kora előtt indult el. Ennek két hete, azóta folyamatosan megy-keveset esik. Nincs semi baja a kicsidnek. Védőnő azt mondta, hogy 18 hónapos korukig illik stabilan menniük.
2009. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!