Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszevő babák anyukái hogyan...

Rosszevő babák anyukái hogyan élitek túl? Anyatejes,4 hónapos babám kevesebbet eszik mint 2 hónapos korában. Képes 50-60 ml-t szopni négy és fél óra után.

Figyelt kérdés
Nagy taktikázásokkal és játszmákkal tudok belediktálni annyi mennyiséget, hogy talán az "előírt" minimumot meghízza. Most 6100 gramm - 3500 grammal született.
2009. szept. 20. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Én saját példánkat tudom felhozni. 3hónapos a lányom, 3800g-mal született,most 5600g. És képes vacsira is ma is 80at enni.

Ha nyugodt és nem sír,akkor elég neki annyi.

2009. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A babák " háztartása" még jó,amíg a szülők el nem rontják.Ha nem sír,és alszik,vagy két szopi között nyugton van,akkor biztosan elég neki ennyi evés.Nem mindenki nagyevő,még a felnőttek között sem.Akkor kellene megijedned,ha nem fejlődne.
2009. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hiba benned van: "Nagy taktikázásokkal és játszmákkal tudok belediktálni annyi mennyiséget, hogy talán az "előírt" minimumot meghízza." A gyerek nem egy gép, amibe elöirt mennyiségü kaja kell - annyit eszik, amennyire szüksége van. Ha tömöd, akkor egyre kevesebbet fog enni magától, mert "tudja", hogy még bele lesz diktálva egy csomó - és ha nem elözi meg, akkor túl lesz etetve.

Hagyd, hogy annyit egyen, amennyit akar, nem fog éhenhalni se elfogyni! Az alkati különbségeket nem szabad figyelmen kivül hagyni.


Egyébként az alapszabály, hogy egy baba féléves korra lesz kb a születési súlyának a duplája, egy éves korára meg a háromszorosa - a tied inkább több, mint kevesebb ennek alapján.

Tapasztalatból beszélek, négy gyereket neveltem fel.

2009. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,én is sokáig aggódtam emiatt a dolog miatt,sőt lányom többet volt mérlegen,mint cicin!Állandóan ellenőriztem,mennyit eszi,képes voltam még éjszaka is mérlegelni!

Így visszagondolva tiszta hülye voltam!

Anyós mindig beleültette a fülembe,hogy keveset eszik a gyerek,50-60,max. 80 az túl kevés, mert a rokonék kislánya, aki 2 héttel idősebb a lányomnál,200at eszik!

De mikor láttam,hogy szépen gyarapszik,és a doktornő,védőnő is dicsért, megnyugodtam!Visszavittem a kölcsönzőbe a mérleget!

Azóta babóm 5 és fél hónapos,már több,mint 7 kg,bár már 3 hete nem mértem:-)!Szépen fejlődik,nagyon kiegyensúlyozott,mosolygós kislány!

Ja,3800 grammal született,56 cm-rel, most 70 cm!

Amúgy nekem nagyon tápláló, zsíros a tejem, ezért elég Neki kevesebb!Lehet,hogy nálad is így van!Ne nyugtalankodj,csak a babád jelzéseit figyeld, tudják Ők, mikor elég!

Jó babázást!

Puszi

2009. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármasikreim vannak, és az egyikőjük szintén "rossz" evő. Gondoltam én, aztán rájöttem, hogy nem is ő a rossz evő (igaz, kevesebbet eszik az "előírtnál", van mikor csak 40 ml-t, éjszaka viszont előfordul, hogy 160-at.), hanem a tesói, akik mindig 120 felett esznek, akik megmár szinte sokat esznek. Ezért nem szabad összehasonlítgatni. A lényeg, hogy mindig hízik valamennyit, fejlődik szépen.
2009. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Tudom,hogy régi a kérdés, de van olyan akinek a tápszeres babája mindig kevesebbet eszik (kb. felét) az "előírtnál"?


Kislányom 11 hetes és 80-100 ml-t eszik meg etetésenként. 3940 grammal született, most 5050 gramm és átlag napi 600 ml-t eszik meg.


Hiába próbálnék neki többet adni,egyszerűen kilöki a nyelvével vagy sír.

Az orvos annyit mondott, hogy amíg megvan napi 200 ml, addig nem száradhat ki, lehet, hogy csak rossz evő...

Többféle tápszert, etetőcumit, etetési pózt kipróbáltunk már. Nagyon lassan eszik, egyszerűen nem érdekli az evés szerintem.

2016. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Előzőre válasz:


Az én lányom 10 hetes, folyamatosan küzdök én is, mert keveset eszik. Max. 80 ml tej az amit elfogyaszt, és azt is három, illetve négy óránként. Egyetlen egyszer evett 120-at... Nem is igazán van több tejem sem homeos készítményekkel, sem Laktoherb teával. De szépen nő, 4040 grammal hoztuk haza és most 5950. Kb. 400 ml-nél nem eszik többet egész nap. Én visszavittem a mérleget is amit béreltünk a múlt héten, úgy döntöttem, hogy nem méricskélek tovább, ha nyugodt és hurkás, van pisis pelus, neki ez elég, nem érdekel ki mit mond. Gyerekorvos és védőnéni szerint is ez kevés, azonban mikor vizsgálatra viszem azt mondják nem folyadékhiányos, mindent rendben találnak.

Szóval megpróbálom elfogadni, hogy ez így jó és kész, ezt tanácsolom neked is amíg a babád szépen fejlődik. :)

2016. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha hízik, felesleges aggódni.

Én orvostól orvosig járok a 2. gyerekkel , mert az csak hagyján, hogy nem eszik a gyerekem, de a 3., 4. hónapban 300-300 g-okat hízott.


Ha a fejem tetejére állok se eszik többet, miközben 2 hónapig gyögyörűen evett.

2020. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!