Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma adok először meggyet a...

Ma adok először meggyet a babámnak, hogy "készítsem" el? Magában adjam vagy keverjem más gyümölccsel?

Figyelt kérdés
És hogy szedjem le a héjját?Tegyem gyümölcs centrifugába, pépesítsem botmixerrel vagy kézzel szedjem le, mert most úgysem kell csak 3-4 kiskanállal..., segítsetek, hogy kell?
2008. jún. 12. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ha 3-4kiskanállal akarsz adni a babádnak azt kézzel is letudod venni a hélyát.Vedd le mert a szájpadlására ragadhat és az se biztos,hogy a gyümölcscentrifuga sem fogja szétaprítani.Probáld neki elöszőr magába ha túl savanyú neki akkor ízesicsd egy pici cukorral.Véleményem szerint ne keverd össze más gyümölcsel mert nem fogja vagy nehezen fogja megszokni az új ízt.Sok sikert!
2008. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is most adtam először. Én a levét adtam először. Kimagoztam, botmixerrel leturmixoltam (szinte csak lé lett belőle), átszűrtem egy szűrőn és felöntöttem egy kis vízzel, így finom szomjotó lett belőle. A védőnő azt mondta, ha nem szereti, mert túl savanyú, akkor egy ici pici vaníliás cukrot lehet hozzá tenni. Nagyon itta :))) Óriási siker volt. Meg 7 és fél hónapos a picur mostmár nagyjából eszik joghurtot, túrót, holnap olyat fog kapni, hogy turmixolt meggyet keverek a joghurtba. Bolti meggyes joghurtot már evett, azzal nem volt semmi baja, pedig abban is van gyümölcsdarab, de simán le tudta már nyelni az ekkora darabot. Ja, meg ma főztem neki holnapi ebédre meggymártás a húshoz, remélem szeretni fogja. Azt meg úgy csináltam, hogy meggyet megfőztem pici vízben egy evőkanál cukorral, amikor megpuhult, akkor behabartam joghurttal (de nem lisztet tettem bele, hanem keményítőt, hiszen a krumpliban is az van), aztán leturmixoltam botmixerrel. Holnap megfőzöm hozzá a krumplit meg a húst is. Hát én ezeket csinálom meggyből.
2008. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is először a levét adtam a meggynek egy pár napig aztán jöhet a gyümölcs turmixolva héj nélkül csak magában pár kanállal.Ha már megszokta akkor keverheted natúr joghurthoz vagy akár túróhoz is,az én kisfiam imádja.
2008. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!