Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan folytassam a hozzátáplá...

Hogyan folytassam a hozzátáplálást anyatejes babámnál? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés

6 hónaposan (kb. 3 héttel ezelőtt) megkóstoltattam vele az almát, már megeszi a barackot és a körtét is, kb. 100-120 grammot tízóraira. Eddig így (t)ettünk:

- reggel 7-kor szopizik

-10:30-kor a fenti gyümölcsök egy kis anyatejjel és Sinlac-cal

- fél 12-kor szopizik

- 16-kor szopizik

és este fürdés után, kb 21-kor utoljára szopizik.

Mikorra iktathatnék be még egy evést úgy hogy továbbra is átaludja az éjszakát. És mit adjak neki?


2009. szept. 20. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

főzeléket.

6 hónaposan már sok mindent ehet!!!

a következő a déli szoptatás elhagyása lehet, helyette főzelék.

bébiételt is adhatsz, már 5 hónapos kortól van rengeteg, de ha akarsz, főzhetsz is neki.

2009. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Akkor a tízórai gyümi után a fél 12 szoptatás helyett is valami főzeléket adjak? Utána azért kínáljam meg tejcsivel is? Vagy hogy?

Mennyi idő még elhagyjuk a déli szopizást?

2009. szept. 20. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:

hát valahogy így :)

hogy utána kell-e még szoptatni, nem tudom, mert én nem szoptattam, de gondolom, ha kéri, akkor igen. először úgyse fog neki ízleni a főzelék :))))

de azért konzultálj a védőnővel is, mert lehet, hogy ő úgy fogja javasolni, hogy két szoptatás között kóstolgasson.

de az biztos, hogy az új ételeket délelőtt-délben kell adni, estefelé nem szabad.

2009. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,hogy először megkostóltuk a gyümiket 2 szopi között.Ha már ette őket,akkor következtek a zöldségek.Azokat gyümi után adtam kb.1 órával. Én csak 2 napig kostolgattam vele,3. napon ha nem volt semmi gond,akkor már ebédre adtam neki a főzeléket.Banánt ,meggyet is ehettek. Zöldségek közül ehettek burgonyát,sárgarépát,sütőtököt,fehérrépát,brokkoli,cékla,rizs,gesztenye,tök,cukkíni,paradicsom,saláta,kukorica,csirke-pulyhahusi-én pipimellett adok neki.7 hós babás-6 hósan kezdtünk i is
2009. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy ami gyümölcsöt már evett, azzal adtam neki az első főzelékes kóstolást. Azaz először almás krumplit, olyan 40 ml körül, és utána szopi. Aztán ez nagyon bejött neki, igy 3 nap alatt már csak almás krumplit ebédelt, 260 ml-t.... Ebbe belekevertem 60 ml tejet is, hogy ne legyen annyira sűrű. (És mi 4.5 hónapos korára kiváltottuk a tizórait, ebédet és uszonnát, mert fogyott a tejem.) Aztán az új főzelék izt meg belekeverem 3-4 teáskanálnyit a már megszokott főzelékbe, és naponta változtatom az arányokat, szóval utána kapott pl alma-krumpli-sütőtököt. De mivel csak az édeseket hajlandó enni, előfordul még most is, hogy az almás pépből keverek neki édesiteni az egyéb főzelékét, amit már eszik (tök, cukkini, zöldborsóhoz). Nekem 1 hét múlva lesz 6 hónapos a babám. A tejpéppel meg igazándiból nem is kell kóstolni, azt nyugodtan adhatsz neki rögtön egy kisebb adaggal, ha az uszonnát is ki akarod váltani, te tudod, mennyire sietsz.
2009. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi ennyi idősen pont így ettünk, de a déli szoptatás után főzeléket ettünk már.
2009. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!