2 hetes kisfiamnak adjak teát? Ha igen mijet és mennyit?
Ahogy azt látni fogod, a válaszok nagyon eltérnek! Én az első perctől adok a kislányomnak üresen kamilla teát, nagyon szereti, és hát ebben a melegben szerintem kell a folyadék nekik is. Az óránkénti szoptatásnak nem vagyok híve, előfordulhat, hogy pl főzök, mosok, takarítok és ez nem megy úgy, hogy közben a mellemen a gyerek. Elismerésem mindenkinek, aki ezt meg tudja csinálni. És persze a gyerek az első, de azért még én is élek... És a férjem is.
A teával szeritem nem teszel rosszat, de tégy belátásod szerint!
Jó babázást!
Én sem adnék teát, ha meg tudod oldani a sokszori szoptatást. A 2 hét, még bőven a gyermekágyas időszakon belül van. Jó lenne, ha nem kellene mosnod, takarítanod ezen idő alatt.:)))
Szerintem az LLL honlapját nézd meg, hogy ők miért nem ajánlják a teáztatást! (Úgy emlékszem, hogy az első hónapokban épül ki a csecsemő egészséges bélflórája az anyatej által, ezért kár megbolygatni ezt a folyamatot más folyadékkal. A tej egyben szomjúságot oltó ital is, mert a szopás elején híg, vízszerű folyadékot iszik a baba, és később jön a zsírdúsabb laktató tej.)
Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?
Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.
Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.
A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.
A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!