Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szülés után hogy...

Anyukák! Szülés után hogy tudtátok leadni a fölösleges kilókat?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, már nem szoptatok, de még egy kiló sem ment le. Csodálom azokat akiknek lement pikk-pakk magától.
2009. szept. 19. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hónapos, az első 3hétben lefogytam az eredeti súlyomra, vagyis két kilóval kevesebbre, majd utána szépen jöttek felfelé a kilók, most tartok +7nél....úgy néz ki hogy itt megálltam mert se fel, se le nem mozdul két hónapja, akármit csinálok. Szopizik még reggel és este. Ha már nem szoptatsz, nyugodtan lehet fogyózni és tornázni. Egyik anyuka a leg trainer-re esküszik, meg a futásra ami napi 30perc egy héten 3szor. Saláta,gyümölcs stb... Ha már nem szopizik a lányom, akkor én is belevágok, addíg viszont nem, nehogy a tejem rovására menjen.
2009. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Az első babám anyatejes volt, így 2 hónappal a szülés után már az eredeti volt a súlyom (20 kg-t szedtem fel). Igaz, ő nyári baba, nyáron mindig lefogyok. A második kislányom tavaly decemberben születetett, és mire 2 hónapos lett, gyakorlatilag alig ment le néhány kg, pedig vele "csak" 16 kg-t híztam. Igaz, nála nem volt tejem. Elkezdtem tornázni, hetente 3-szor fél órát, mire 4 hónapos lett, ismét a régi volt a súlyom. Igazából azt mondják, hogy a szülés után újabb 9 hónap amíg a hormonháztartás helyreáll, így neked még nincs miért aggódnod, lehet kell még az a 3 hónap a szervezetednek, hogy minden a régi legyen. Nálam gyorsan ment minden, mindkét szülés után pontosan 6 héttel megjött, így én biztos ezért is fogytam le hamar. Amúgy meg a szokásos: számold a kalóriákat (napi 1500 kalóriát ha fogyasztasz, akkor be kell induljon a fogyás), és legyen meg a napi ötszöri étkezés (az nem baj, ha a vacsora mondjuk csak gyümölcsből áll, ettől még lesz tejed, a természeti népek sem csapnak óriási lakomákat és mégis van az anyáknak tejük), este 6 után már ne nagyon egyél. Sok ásványvíz és zöldtea, ez gyorsítja az anyagcserét. :)
2009. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Én kb. 1 hónap alatt lefogytam minden erőfeszítés nélkül.Most vékonyabb is vagyok mint voltam.
2009. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy akinek "erőfeszítésre" van szüksége, az hogyan fogyott le... mert a "magától lement" válaszokkal nem hiszem, hogy sokat segítenétek!

Én 5 hónap alatt fogytam le, nagyon lassan, viszont tartósan. Heti 4-5x tornáztam dvd-re (Béres A, Norbi, stb..), amíg a gyerek aludt. Fehérkenyér, krumpli, rizs, cukros dolgok elfelejtve (vagy nagyon-nagyon ritkán!). Reggelire teljeskiőrlésű kenyér sok zöldséggel, sonkával (színhús). Ebédre főzelék valamilyen feltéttel, vacsora hús salátával, mozarella sajt salátával. Nyugdotan lehet jó erősen fűszerezni! Nézz fel Béres Alexandra és Norbi oldalára, nagyon sok jó receptet találsz, ha tanácstalan vagy. Én is onnan szoktam ihletet meríteni.

És hát persze a legfontosabbak: TÜRELEM és KITARTÁS! Én 5 kiló zsírtól szabadultam meg így, de szerintem sokkal többtől, mert jobban nézek ki, mint szülés előtt, sokat izmosodtam, formálódtam! :) Most heti 3x kismamatornázok (Réka 20 perc), mert jön a tesó! :) Sokkal jobb formában vagyok, mint az első terhességemnél, remélem most nem is fogok annyit hízni és akkor én is visszanyerem az alakomat "erőfeszítés nélkül"! ;) Sok sikert kívánok!

2009. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 25kg-t hiztam terhesen:( Októberben szültem, idén tavasszal elkezdtem napi 30-30percet futni, és nyárra lement minden. A kajákon egy picit változtattam csak, több gyümit ettem, de ugyanúgy ettem sütit is, ha megkívántam.

Sport nélkül is le lehet, de sztem nem érdemes, mert csúnya lesz a bőröd.

2009. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom kinek így kinek úgy sikerült. Szeretnék már én is nagyon tornázni, de az a baj, hogy a házimunkával sem végzek míg alszik a babám, nemhogy még tornázzak is. Azért örülök, hogy van akinek sikerül időt szakítani rá.
2009. szept. 19. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:
szoptatás után 30 kg feleslegem volt... 5 honapig tudtam szoptatni, aztán a 90 napos diétával sikeresen lement 17 kg...ujabb egy év telt el most, hogy ujra bírok fogyizni, remélem, sikerul még a maradékot:)
2009. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!