Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek gondtalan a...

Mindenkinek gondtalan a babanevelés? Nekem ez elég nehéz.

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam, picinek hasfájós volt, amint enyhültek ezek a fájdalmak - kezdődött a fogzás, most 8 fga van, de mindegyik keservesen jött. Azthiszem szeparációs félelem korszakba léptünk most, mert folyton a nadrágomb csimpaszkodik és sír. A lénye az, hogy sírós baba. Az éjszakáink borzalmasak már hónapok óta, segítségem a páromon kívül nincs, nagyon fáradt vagyok, türelmetlen és agresszív. Akinek hasonló problémája volt,hogyan tudott segíteni magán? Az idő megoldja vagy mindig így lesz már?
2009. szept. 18. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom 14 hónapos,de sokszor érzem én is úgy hogy kivagyok,mert mindig csak sétálna,egyedül nem megy csak ha fogom a kezét,ezért egész nap csak vezetgetem,ha beleteszem a kiságyba vagy az etetőszékbe akkor üvölt,de úgy hogy majd megfullad.Nem igazán tudok tőle csinálni semmit,csak ha alszik,kész vagyok sokszor,meg folyton gondok vannak az evéssel,étvágytalan.Én csak azt tanácsolnám ha van rá mód akkor bízd rá néha a nagyszülőkre hogy egy kicsit kikapcsolj,vagy csináld a dolgod.Én is ezt szoktam tenni,ott szoktam altatni a nagyinál szombatonként,mi meg házi bulizunk itthon,totál feltöltődök,az a gáz hogy hétköznap nem tudom kicsit sem passzolni,mindenki dolgozik.Nekem ez vált be.
2009. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is vannak ilyen időszakok, amikor nehezebben bírom és türelmetlenebb vagyok. Szerintem ilyenkor muszáj egy picit kikapcsolódni a gyerek nélkül. Ha más lehetőség nincs pár órára apára bízom a kicsit és elmegyek valami bevásárlóközpontba vagy akárhová, engem már az is kikapcsol egy kicsit.
2009. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos dettó ez a helyzet. kisfiam lassan 10 hónapos, de egy percig sincs el egyedül. ott kell ülnöm vele,ha nem is szólok hozzá,akkor is üljek ott, mert ha nem akkor üvölt és lohol utánam. ha felállok már néz és ha elindulok valamerre már kész, vége.....

napi 2x alszik,mint például mos is. és emellett ellátok 14 kutyát. nagyon nehéz,segítségem semmi...

mostanában sokszor besokallok,mint például ma is. ilyenkor kiüvöltöm magam és kész. most a kutyák miatt van sok sok aggódni valóm, nem úgy jönnek össze a dolgok,mint ahogyan azt elterveztük és ráadásul a kisfiam itt nyafog,nem játszik egyedül, és enni sem akar. na olyankor durran csak el igazán az agyam.....

megoldás?? hát, jó kérdés. bocsi, h nem adtam választ, és panaszkodtam kicsit....mennem kell, felkelt a kisfiam és este 8 ig rajtam fog lógni:)

2009. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy amikor egy édesanya az első gyermekét várja, akkor rózsaszín ködben él. Soha senki nem mondja el neki, hogy mennyire nehéz lesz, illetve h el is mondja, akkor a kismama megfogadja, neki nem lesz ilyen nehéz. Aztán a szülés után rájön, hogy igen is, a világ legnehezebb munkája a gyermeknevelés. Soha érdem nem jár érte, s örök életre szóló elkötelezettség.

Én 3 éve vagyok itthon most már 2 gyerekkel, de nagyon sokszor előfordul, hogy mindhárman sírunk. Soha nem gondoltam volna, hogy 2 gyerekkel ennyire nehéz lesz, főleg úgy, hogy senki segítségem nincsen. Nekem kell mindent elintéznem, a férjem dolgozik, a családok messze. De mi vállaltuk, meg kell birkóznom ezzel. Nem volt könnyű, 2 hónapig pszichológushoz jártam, de a családomnak szüksége van rám, ha én nem érzem magam erősnek, akkor nem fog működni a család.

Fáradt vagyok, mert régóta nem aludtam ki magam, én kelek elsőnek, utolsóként fekszem. Jelenleg ez a "munkám", megpróbálom felelősségteljesen végezni. És mielőtt kiakadok, kiabálnék elszámolok 10-ig.

2009. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem hármasikreim vannak. Néha én is elgondolkozom, hogy lesz majd a későbbiekben, de nem nagyon bíztatnak az eddigi hozzászólások... ????
2009. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!