Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 5 hónapos elmúlt a baba,...

Ha 5 hónapos elmúlt a baba, már nem a HA 2-es tápszer kell neki?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, hogy az 1-től nem lakik jól. Megiszik 150ml-ert és másfél óra múlva újra éhes. Éjszaka is felkel 3 óra körül enni. Sajnos nem boldogulok a hozzátáplálással mert pár kanál után nem engedi tovább, hogy etessem. Mit csináljak?

És olvasom itt, hogy sokan adnak ilyenkor már tejpépet. Szabad azt? És melyiket?


2009. szept. 18. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A Milupának pl. van vaníliás HA tejpépje, 4 hós kortól.

Szerintem, ha eddig tápszert ittatok, akkor maradjatok annál, legfeljebb az esti etetés előtt kb. 1 órával adj neki pépet, vagy próbáljátok ki más tápszert.

2009. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk Milupa Ha tejpépet irt fel a doktornő, olyan 850 ft volt receptre, de lehet kapni ugyanezt recept nélül, nem akarok hazudni, azt hiszem 1200 körül láttam Rossmannban

5 hós anyuka

2009. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak hasonló problémák azt hittem nem elég laktató neki még az orvosnak is megakartam magyarázni.De aztán rájöttünk a problémára.Nekünk a fogak miatt volt ez.Este evett 180ml tápit (8kor) aztán elaludt 10 körül megébredt kicsi ici és aludt tovább,majd 2-3 óra fele felébredt és adtam neki kaját visszaaludt.Ezért azthittem nem bírja ki reggelig.Mostmár athiszem kibújt a foginca lassan látható lesza hegye is remélem.Lehet nektek is az a gond hogy elkezdett fogzani és ezért kell fel éjjel és nyugtatásként enni akar.Mostmár nem adok neki enni nem szabad,viszont most töbször fel kel éjjel teát vagy vizet kap épp egy két kortyot cumi és visszaalszik jobb esetbe:)

De kipróbálhatod a "Jóéjt" tejpépet vacsira,nekünk ez is segített.

2009. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tejpép valójában tejbegríz.Adj neki gyümölcsöket,főzzél főzeléket,pici sóval,behabarva.Valószínű nem jó neki az az íz,ami a készételekben van.Ha most nem szoktatod hozzá az ételekhez,később sem fogja megenni.
2009. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a kanalazással van baja, akkor a tejpép sem lesz megoldás, mert azt is kanállal kell adni. Nyugodtan adj többet a tápszerből, még 6 hós korig ihat HA1-et. Az én lányom is nehezen fogadta a hozzátáplálást. Sokan javasolták, hogy csináljam hígabbra a főzeléket és adjam cumisüvegből, de úgy gondoltam azzal nem lennék előrébb. A kanalazást kell megtanulnia a saját tempójában. Addig meg hagy igya még a tápszert.
2009. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy hogyan főzzem a főzit?

A krumplival sűrítsem? ÉS a saját levével ugye? Esetleg egy kis anyatej is mehet bele?

Csak az a gond, hogy a kanállal nem sokáig van türelme, cumisüvegbe ne adjam, gondolom... Türelem, majd megszokja

2009. szept. 18. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!