Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van a pótszabadság?

Hogy van a pótszabadság?

Figyelt kérdés

Kezdő apuka vagyok (1 hónap). Azt tudom, hogy egy gyerek után a születés évétől számítva minden évben jár 2 nap pótszabadság amíg a 16. életévét be nem tölti, ezt azonban csak az egyik szülő veheti igénybe. Kérdés, hogy azt lehet-e közben (pl évente, vagy akár évközben) változtatni, hogy mikor melyik szülő igényli, vagy mind a 16 év alatt csak ugyanarra a szülőre vonatkozhat?

Előre is köszönöm!


2009. szept. 17. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

nálunk a cégnél minden évben ki kell tölteni újra a nyilatkozatot arról, hogy ki veszi igénybe és a másik szülő munkáltatójával is le kell pecsételtetni

tehát évente lehet változtatni, hogy ki veszi igénybe

2009. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
évente lehet változtatani,évközben csak adig még valamelyik szülőnél nem írják jová a szabikat.Nekem van egy gyerekem aki nem a mostani férjemé,az utána járó pótszabadságot is átruháztam a páromra,meg a mostani babánk után is ő kapja meg.csak mindkettőnknek ki kelett tölteni hogy ki veszi idén igénybe.
2009. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!