Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukorbeteg a babád? Mikor és...

Cukorbeteg a babád? Mikor és hogyan derült ki? Miből gyanakodtál, hogy gond van?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatot csináltak? Mi lett a gyógymód? Hol tartotok most?
2009. szept. 16. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Énszerintem ez egy csecsemőnél nem derülhet ki. Hiszen diétán van.
2009. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

szia!

Nekem a férjem cukorbeteg, most vagyok 26 hetes terhes. Én is félek hogy beteg lesz a babám, és érdekelne hogy mire érdemes ilyenkor figyelni.

bocsi, h nem a kérdésre válaszoltam.

2009. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy a cukorbeteg baba nagyon -nagyon sok fojadékot iszik ebből kifolyolag rengeteget pisil és megáll a gyarapodása és fogy.Persze ez már a vegyes táplálású babákra értendő.
2009. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkórházban voltam és volt kisbaba aki cukros volt, szóval kiderül. Egyrészt amikor a baba megszületik, vesznek tőlük vért : vércsop,vércukor,vérgáz(astrup). Amellett ha cukros, nagyon sokat pisil, sír és remeg, ezekre a tünetekre a nővérek, orvosok és a szülő is fel szokott figyelni, ilyenkor többször nézik a cukrát, ha valóban kiderül, hogy cukorbeteg, akkor gyermekklinikára szállítják, ahol beállítják a cukor, inzulin szintjét. Mivel ilyen picikorban ez I.számú vagyis veleszületett diabétesznek hívják, nem diéta függvénye. Az anyatej is tartalmaz cukrot és azt is fel kell dolgoznia a szervezetének. Ám azért ez nem olyan sűrű, még ha a mama, terhességi diabéteszben szenvedett, sem valószínü, hogy a gyermek diabos lesz, inkább az okoz náluk bajt, hogy az anya diabos volt és a gyermek ilyenkor az anyának is termel inzulint, hogy minden rendben legyen-okos természet. Amikor megszületik a szervezete ugyanígy termeli tovább az inzulint, ami viszont neki sok, ezért leesik a vércukra, ilyenkor kezelni szokták és szép lassan helyre jön. Ha az apa cukros, maximum a hajlamot örökli a gyermek, ettől még nem lesz feltétlenül cukros. Perzse ahogy növekszik, érdemes eleve egészséges életmódra nevelni, hogy ha nem lesz cukros akkor még véletlenül se legyen.
2009. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Sziasztok!

A cukorbetegség 90%-ban az anyai részről öröklődik!Ha egy csecsemő a normális táplálás mellett is sovány,fújt a pocija,állandóan sir és nem fejlődik valamint állandóan hasmenése van,és a sok folyadékfogyasztás mellett is állandóan iszik és rengeteg a pisis pelus,akkor lehet cukorbetegségre gyanakodni!Egyébként pedig nem biztos,hogy örökli,mert van olyan is,hogy nincsen a családban senki,aki cukorbeteg,a gyermek mégis az lesz,annak oka valamilyen virusos fertőzés vagy ki nem kezelt gyulladt góc a szervezetben.Sajnos elég sok minden kiválthatja!

Amig a baba jó tónusú,szépen fejlődik és kiegyensúlyozott,akkor nincsen semmi baj!

Csecsemőknél egyébként előfordulhat még lisztérzékenység is,ami rosszabb a cukorbajnál!

Mindenkinek jó erőt és egészséget!:)))

2009. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Nekem a férjem családjában nincsen cukorbetegség, és nála 15éves korában kialakult a cukorbaj. A szülei annak tulajdonítják a betegség kialakulását, hogy a fiatal korában (kb 5éves kortól) nagyon sokat fájt a hasa. Sorra vitték az orvosokhoz, de nem találtak semmit nála. Az anyukája szerint visszagondolva valószínüleg volt egy ki nem kezelt hasnyálmirigy-gyulladása és ennek a következménye lehetett a cukorbetegség. Nemtudom hogy tényleg így volt e, de szerinte igen. Ráadásul nála a lisztérzékenység is kijött, úgyszintén nincs a családban lisztérzékeny.
2009. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, főleg a két igen hasznos választ, kicsit megnyugtattatok.

Nekem terhességi diabeteszem volt, a picit születés után nézték 2X, ahogy szokták, rendben volt. Most már 15 hós, de sokszor eszembe jut, hogy vajon minden rendben -e. A férjemmel is megilyedtünk a minap, mert már 3 napja rengeteget ivott, meglepően sokat-ami tudom, hogy első tüneten a cukorbetegségnek. De azóta pl már 4 napja alig iszik, szóval ez rohamos nála.

Nagypapám volt erős cukros, sajna ez is vitte el tavaly.

De a dokinál rákérdezek nemsokrá, biztos ami biztos.)

2009. szept. 20. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A tegnapi 13.15-ös vagyok.

Nálam az első terhességemben volt diabeteszem,most 16éves a lányom és semmi baja.A 4.terhességemben pedig inzulinoztam már magam 10éve és a 3 éves kisfiamnak sincsen semmi baja.Igen,az ember hajlamos egy ideig rettegésben élni és lesni a kicsijét,hogy nem jelentkezik-e a betegség,de szerintem nem szabad ebből problémát csinálni!Saját tapasztalat,mert az,hogy sokat iszik vagy mozgékonyabb,az lehet a melegtől,időjárásváltozástól és egyebektől.Ha a pici születése után rendben találták a cukorját,akkor valószinű,hogy nincsen semmi baja.Főleg,ha szépen fejlődik!

Úgyhogy azt üzenem:feleslegesen ne aggódjál!:)))

2009. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattál:-)

Szép, egészséges, mozgékony, jól evő, boldog baba. Igaz, nem hatalmas, mert 15 hónapjához 9220 gr és 78 centi, de épp minap látta a doki, és nincs gond vele:.)

Persze az ember néha fél, ez természtes, de azért nem rettegek, inkább óvatos vagyok. Az egy dolok, hogy én diétázok, de neki ne legyen baja, mert nem figyelek rá...

2009. szept. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!