Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes-e járókát, vagy...

Érdemes-e járókát, vagy babakarámot venni?

Figyelt kérdés

Kicsi a lakásunk, összesen 35nm, másfél szoba. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e a kislányunknak járókát venni, vagy olyan kerítést, amivel elhatárolhatok neki egy kis részt a nagyszobából. Mert azt gondolom, napközben úgyis velünk akar majd lenni a nagyszobában, és amúgy sem száműzném a szobájába. De féltem, mert ha mondjuk épp főzök, nem szívesen hagynám egyedül a szobában, mert felmászhat a kanapéra stb. Még csak 3 hónapos, tehát még ráérünk, csak már elkezdtem nézegetni a járókákat és felmerült bennema kérdés. Szépen elvan most is egyedül a játszószőnyegen, és mivel pár lépés az egész lakás, bent van a szobában, amíg én főzök, két kavarás közben szoktam bemenni rálesni, hogy mit csinál. Azt gondolom, bagyobb korában is így lesz majd. Jó körülményes lett, amit írtam. :)

Szerintetek?


2009. szept. 16. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

SZia! Hát szerintem mikor nagyobb lesz már nem lesz ilyen egyszerű :) Legalábbis én ezt tapasztalom a lányomnál, most 6 hónapos. 3 hónapos volt, mikor vettünk járókát neki, és mindig egy picit többet beletettem, hogy megszokja. De még most sincs benne el, pedig forog-játszik a belerakott kacatokkal. A játszószőnyegen jobban el van, csak az a baj azzal, hogy most kezd kúszni és fél perc múlva már nincs is rajta. Nem győzöm visszapakolgatni rá a kisasszonyt :)

Nekem ez a tapasztalatom, de a járókát nem bánom, mert ha valamit hirtelen csinálni kell, csak belerakom, nem kell lesni, hogy merre jár benne.

2009. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5,5hónaposak a lányaim, de mi nem vettünk. Nekünk sem sokkal nagyobb a lakásunk (45nm) ezért feleslegesnek tartottuk. Én úgy oldom meg, hogy mikor a picik játszanak akkor az asztalt eltolom és a földre van terítve nekik egy vastagabb pléd. Azon vannak. Igaz így mindig figyelnem kell, hogy ne másszanak le róla, de egy ekkora lakásban ez nem megoldhatatlan. Ellenkező esetben, ha nem tudsz rá figyelni akkor érdemes venni, de én a hely hiánya miatt nem javasolnám.

2009. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pihenőszékben nem gondolkodtál? Nem foglal el nagy helyet, és sokáig ki lehet használni, mi kb 1 hónapos korától használjuk.
2009. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pihenőszék jó megoldás, addig amíg nem kezd el mászni.

Kislányom 6,5 hónapos most kezd el mászni. Én a járókát tartanám fontosnak, mert abba beleteheted, és melletted jól eljátszik benne. Mi is most kezdtük csak el használni, de nagyon jó.

Az eltorlaszolás is ok, szintén amíg nem kezd el mászni, akkor pedig mindenhol ott lesz. :)

Szerintem jó megoldás a járóka.

2009. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk beválik a járóka, 2.5 hónapos kora óta abban fekszik, játszik napközben. Aludni beviszem a kiságyába. A földön nem szeretett lenni, mert nagyon lent volt, igy megemeltük a régi fa járóka lapját, igy nem volt drága sem, és körül is tud nézni. Ebbe rakom a játszószőnyeget is, és most, hogy már forog is nagyon jó. Ilyenkor már a pihenőszék nem elég (nekünk legalábbis), mert abban nem tud forogni, és nem egyenesen van a háta, hamar megun ugye egy-egy dolgot, igy meg csak körbehempereg, és jól szórakozik. Most 5.5 hónapos. Szerintem a mászás egyebek alatt is használni fogjuk, mert nekünk is pici a lakás, nem tudok külön részt lekeriteni, de ha épp dolgom lesz (főzés ilyenek), akkor tuti nem fogom kint hagyni, hadd járja körbe az egész lakást kedvére, azt majd felügyelettel. Mivel megszokta, hogy ebben van, nekünk nem ágál ellene, sőt, felismeri a járókákat, és ha olyan helyre megyünk, ahol van, akkor ott is szépen el tesz-vesz benne. Én ajánlom.
2009. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Pihenőszékünk van, de nincs hely, hogy kitagyem magam mellé a konyhába :)

Ha nem is járókán, de valami ilyesmin gondolkodtam, mert ezt kedvem szerint alakíthatom. És akkor elkerítem neki nagyközben a nagyszobát, este meg le lehet bontani. És akkor mégse kell félnem a kanapé, az erkélyajtó és a tévé miatt :)

[link]



Várom a további véleményeket, mindegyik nagy segítség!!!

2009. szept. 16. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:
12:01 vagyok, az nagyon jó áron van, amit belinkeltél, még villámáron is. Én a legolcsóbb új 120x100-as járókát 18000,- ért találtam Szolnokon... (bp-i vagyok). Szóval itt meg 24 ezertől kezdődnek a normál fa járókák. Szerintem ennyiért megéri, ha úgy gondolod, elfér.
2009. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!