Gyes és munkanélküli járadék után mi a táppénz a
tgyás és a gyed alapja?
Figyelt kérdés
2009.11.23án megszületett az kisfiam.vele kihasználtam a tgyást,gyed-et és a gyest. a gyes lejárta után felmondtam és következett 3hó mnélküli. most 1hónapja dolgozom.a biztosítási idők között nem volt 30napnál hosszabb szünet.Érdekelne ha eljövök táppénzre akkor annak mi lesz az alapja?És a tgyásnak és a gyednek? Köszönöm előre a válaszokat! :)
Illetve nem is 180 nap, mert azt csak akkor lehetne figyelembe venni, ha GYED lejárta és köv. szülés között van.
M.nélküli nem számít bele a biztosítási időbe úgy tudom. De mindegy is, hogy számít vagy nem. GYES+CSP-t kapsz, mert nem lesz meg a 365 nap biztosított időd!
2013. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Igen, itt az a nagy kérdés, hogy meglesz-e a 365 biztosított nap. Ugye a szülést megelőző két évben nézik a biztosított időt, aminek nem kell folyamatosnak lennie. De te 1 évig gyesen voltál. Ilyenkor már van egy olyan szabály, ha több mint 180 napot vagy gyesen, akkor a gyed és tgyás alapja a minimálbér. De sajnos, te után még munkanélkülire is mentél. Az valóban nem számít bele a biztosítási időbe.
Itt az a kérdés, hogy mikor szülsz, meglesz-e a 365 biztosított napod. De valószínűleg nem. Nagyon kicsi esélyt látok rá, hogy kapjál tgyást és gyedet, az 1 év gyes és munkanélküli miatt. Mindenképp az OPE-nél érdeklődj utána, vagy ha nem jár, akkor próbálj meg méltányossági tgyást és gyedet igényelni.
2013. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. véleményem szerint megvan a 365 biztosítási napom bőven,mert 2008.óta a biztosítási jogviszonyom nem szakad meg 30napnál hosszabb időre. Többszöri utána járás után jogosult vagyok a tgyásra és a gyedre is csak az alapját nem tudom????
2013. márc. 18. 11:58
6/7 anonim válasza:
Vagy a minimálbér lesz, vagy a szerződés szerinti béred. Ha táppénzre mész, nem befolyásolja, mert ellátás nem lehet másik ellátás alapja,így ha meglesz a 180 bérezett napod, akkor a szerződés szerinti napi bruttó átlagbér lesz az alap.
2013. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
180 nap bérezett napig a táppénz alap a minimálbér, utána a táppénz jogosultság napját megelőző 180 napi tényleges bér. A tgyás alap a tényleges jövedelem ás amíg nincs 180 napi jövedelem az alap nem haladhatja meg a jogosultságkor érvényes minimálbér kétszeresét. 180 nap bérezett naptól nincs felső korlát. Az előzmények szerint a Gyed alap a tényleges jövedelem, ha vagy a tgyás alap. (A 180 napi tényleges jövedelmet a jogosultságot megelőző naptári naptól az előző naptári év első napjáig kell vizsgálni.) A fennálló munkaviszony időszakában a folyósított ellátások alatt biztosított voltál. A szülést megelőző két éven belüli biztosítás és a gyed folyósításra vonatkozó átmeneti szabály más tartalommal bír.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!