Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tápszert használjak? A...

Milyen tápszert használjak? A doki írja fel vagy nekem kell megvenni majd a patikába?

Figyelt kérdés

kiegészítésnek fog tápszert kapni mert annak elllenére h állandóan mellre teszem, homeos bogyok, laktoherb stb iszok nEm nő tej mennyiségem annyxira amennyit a 4hetes babám igényel (2-3óránként 150g) ÉS SÍR FOLYAMATOSSAN MÁR ESTE MERT ÉHES

ennek ellenére jól megy a sulya nem az a baj hanem h éhes szegényke


2008. jún. 10. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nincs szüksége tápszerre, ha megfelelően hízik, akkor elég a tejed. A babák általában, pláne az ilyen picik délután nyűgösek, sokat sírnak, ez egy ilyen időszak, túl kell élni...És nem azért sírnak, mert éhesek. Szinte minden baba ezt csinálja ilyen pici korban. Őt még hetente mérik, ha baj lenne a súlyával a doki már javasolt volna tápszert. Kitartás!:-)
2008. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem elég a tejed, akkor az orvos fog felírni tápszert, ami a legjobban megfelel, az egyes tápszert csak receptre lehet megvenni.
2008. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a te babádnak nem kell még tápszer, ha 2-3 óránként 150 g-ot szpizik és a súlya is gyarapszik. Nem azért sír, mert nem kapott eleget, kérdezd meg erről a dokitokat.
2008. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen a doki írja fel, és 6 hónapos korig, az 1-es tápszert csak receptre lehet kiváltani a patikákban.

Persze Te érzed, hogy miért sír a babád, DE mint az első válaszoló írta, ha a súlygyarapodással nincs gond, nem biztos, hogy az éhség okozza a sírást.

Az első gyerekemnél én is korán kiegészítést adtam, mai napig bánom... Kb 5 és fél hónaposan hagyta abba a szopást teljesen. A másodiknál pedig megpróbáltam kitartani, és azt mondogattam, hogy még csak 1 hetet kell kibírni, mikor letelt a hét, még egy hetet tűztem ki célul tápszer adása nélkül, s mire elérte a 4 hónapot (ezt tűztem ki végső célnak), már annyi tejem lett, hogy csak 6 hónaposan kezdtem el a kostolást.

A babák nagy része sír esténként, nálam mindhárom sírt (a tápszeres is, pedig éhes nem lehetett), majd egyszer csak elmúlt. Próbáld ki a More Milk kapszulát (www.boldogmama.hu), drága, de kb. csak 2 havi tápszer ára, tehát megéri!

Ha 2-3 óránként szoptatsz, kb. 7 szopi alatt a babád több, mint egy liter tejet iszik, ami nagyon jó:)))

Lehet, hogy azért is sír, mert az anyatejnek nagyon magas a tejcukor tartalma, amit egyelőre nehezebben tud megemészteni, mert a szükséges enzimből egyelőre még kevesebbet termel a babád, ami meg fog változni. KITARTÁS!!!

2008. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
biztossan éhes mert tudom milyen mikor éhes! én sem szívesen folyamodnék tápszerhez elhihetitek de tegnap egész nap cicin volt 4-5orat kivéve és este már végképp nem volt tejem és nem tudott éhesen aludni csak sírt pedig amugy egy nem síros baba egyeltalán vagyis eddig nem volt az mig volt elég tejci
2008. jún. 10. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!