Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha havonta 1 kg-ot hízik a...

Ha havonta 1 kg-ot hízik a baba, nem fog túlságosan elhízni?

Figyelt kérdés

3.2 vel született és már 5 kg, még nincs két hónapos :)

Csak anyatejes.


2008. jún. 10. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejtől még senki nem hízott el szerintem. Ne aggódj, le fog állni ez a súlygyarapodás, vagyis majd csökkenni fog, bár ez a havi egy kg sem kóros.
2008. jún. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiam ugyanilyen ütemben hízott. :) Csak anyatejes volt ő is. 3.4-el született és 3 hónaposan volt 8kg. Onnantól kezdve pedig szépen elkezdett lelassulni a hízása. Sőt volt olyan hónap,hogy semmit nem hízott. Ma 16 hónapos és 11kg. Ne aggódj.Persze biztos lesznek emberek akik majd azt mondják rá,hogy "kövér",de azokkal ne foglalkozz. Én a gyerekorvost is kérdeztem,hogy nem gond e,de azt mondta,hogy mivel csak anyatejes nem gond és le fog lassulni. Igaza lett.
2008. jún. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szólsz a védőnőnek, bár neki ezt észre kéne venni, akkor megvizsgáltatja a tejedet, valószínű zsíros a tejed. Az én babám sajna tápszeres, 3680-al született, 3500-al hoztam haza, és most 4700g és 6 hetes a doki szerint meg a védőnő szerint tökéletes. A szomszédba van egy kislány, 8 hónapos és 10kg, szigorú diétára fogták mert alig kap levegőt.
2008. jún. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog elhízni!

Anyatejjel egy babát nem lehet túltáplálni, legfeljebb túletetni, de azt meg úgyis visszabukja. Ezt nekem a gyerekorvos mondta, ugyanis az én fiam az első hónapban még ennél is többet hízott. 3kg-val született és 1 hónaposan majdnem 5 (!) kg volt! Aztán 2 hónaposan 6kg, 3 hónaposan 7kg, szóval akkor más nekem is 1 kg-t hízott havonta. Ha jól emlékszem, kb 4 hónapos korától lassult le a súlynövekedése, de a gyerekorvosom előre megmondta, hogy le fog lassulni, ne izguljak. A tejed lehet, hogy zsíros, de az biztos, hogy semmiképp sem túl zsíros, ettől ne félj! Kicsi fiam élete első fél évében olyan duci volt, hogy alig látszott a nyaka. De mivel csak anyatejes volt, a doki azt mondta, ne csináljak semmit másképp, higyjem el, nem lesz kövér gyerek belőle.

Igaza lett. Most 20 hónapos, 12 kg, a magasságát nem tudom, de magasabb a korosztályánál. Örökmozgó, vidám, teljesen jó alakú kisfiú.

Szóval nyugi, amíg anyatejjel tálálod, nem tudod túltáplálni!

2008. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Kislányom 4 hónapos, kizárólag anyatejet kap, 7,75 kg:)

Anyatejjel nem lehet túltáplálni, ez igaz. Sokkal kevesebb az esélye, hogy a mi babánk duci gyerek vagy felnőtt lesz, ne aggódj!

Nincs olyan, hogy túl zsíros a tej, amennyiben igény szerint és kizárólagosan szoptatsz. Nem kell ide védőnő.

2008. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor nem aggódom... egyébként nem is jár a védőnő, egyszer volt itt születésünk után, azóta már 7szer kellett volna jönnie....
2008. jún. 10. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!