Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam nagyon megfázott,...

A kisfiam nagyon megfázott, folyik az orra, tüsszög, és egy falatot sem akar enni. Meddig tart ez az étvágytalanság, meddig normális ez?

Figyelt kérdés
16 hós
2009. szept. 15. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 10 hónapos kisfiammal most ugyanez a helyzet.

3 féle ebéd variációt kínáltam neki,de nem evett.

Így nem is erőltetem,elég ha nagyon sok folyadékot iszik.

2009. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem volt így megfázva, nagyon aggódok, hogy legyengül ha nem eszik, persze magamról tudom, hogy ilyenkor természetes az étvágytalanság. Tegnap még elég jól evett, reggel már a tejet sem akarta meginni, délben két kanál levest evett meg egy kanál főzit. Katasztrófa. Már ordít, ha az etetőszékbe akarom tenni!
2009. szept. 15. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az étvágytalanság még megmarad pár napig, próbáld kínálni gyakrabban napközben, esetleg gyümölcsöt hátha jobban elfogadja, esetleg joghurtot, meg persze minél több folyadék. Maga a betegség gyengíti le, nem is elsősorban a nem evés, de ne aggódj, visszatér az étvágya is hamarosan! Gyors gyógyulást!

18 hónapos leányzó anyukája

2009. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejettem, hogy mikor a lányom beteg volt, állandóan rajtam csüngött, mindig a közelemben akart lenni, ennek megfelelően az etetőszéket is utálta, én megpróbáltam az ölemben etetni, én is ettem vele pár falatot, így neki is nagyobb kedve volt enni.
2009. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy!
2009. szept. 18. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg beteg, addig koplal, ez elősegíti a gyógyulását. Ne is erőltesd, csak a folyadék legyen elegendő, kínáld gyakran. Abból el kell fogyni estére 1-1,5 l-nek, mindenképp.

Az enyém nem itta meg a narancslét, mert csípte afájós torkát. Jobb egy könnyű kamillatea, vagy ilyesmi, amit szeret. Adj hozzzá pár szál ropit, mert a sót is pótolni kell, meg arra megint tud inni. Ennie nem kell. Harmadik nap kis főtt krumplit, ízesítetlen joghurtot, főtt tojást, pirítós kenyeret vagy reszelt almát kínálhatsz.

Valószínűleg egy hétig nem fog rendesen enni, utána fokozatosan kell visszaterhelni, előbb piskótát, madártejet, borsólevest, ilyen könnyű ételeket adj!

2009. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a torka is be van gyulladva,mert általábanakkor se szoktak enni...
2009. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De, piros volt a torka is, de akkor is kiborító ez a nem evés
2009. szept. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!